Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Nestanak aviona u Maleziji :(((
(1 viewing) (1) Guest
Opis ili pravila ove diskusije

TOPIC: Nestanak aviona u Maleziji :(((

Nestanak aviona u Maleziji :((( 6 years, 5 months ago #6877

Molim sve koji znaju astrologiju a posebno gospodina Nikolu, kad budete imali vremena, da astroloski objasnite kako je moguce da toliki avion nestane u moru bez ijednog traga vec 4 dan??? Evo i podataka o poletanju i svi ostali podaci vezani za pravljenje astro karte news.msn.com/world/china-bound-malaysian...shes-with-239-aboard

Zaista neverovatno,cist presedan, kazu avio strucnjaci celog sveta.

Sada se pojavljuju i vesti da telefoni zvone, da su neki na mrezi online a aviona nema... ajde sad da vidimo kako ce to neko da objasni??? Ne mislim na Vas astrologe nego inace.... Gde je Avion, zar je moguce da su ga teroristi prizemili negde na tajnu lokaciju a da su pre toga iskljucili sistem odasiljanja sistema odziva pozicije aviona? Da li neko moze i to da uzme u obzir? To je tehnicki moguce, jer sve sto se ukljuci moze i da se iskljuci tj skine sa sistema... Neko je ovde veoma inteligentan ako je to uradio.

www.blic.rs/Vesti/Svet/448781/Jos-jedna-...aviona-i-dalje-zvone

Mislim da je odgovor jednostavan... Novi Bermudski da ne kazem Kineski "trougao", nema drugog odgovora. Na desetina brodova, helihoptera i jos ko zna koliko radara, sistema za navodjenje i ko zna cega trazi avion ali njega nema. Pa nisu lude porodice da tvrde da telefoni najmilijih zvone a da njih nema....
Da bi jedan telefon zvonio, ne moze da pliva kroz vodu ili da bude bez baterije ili da nema domet baznih stanica... Znaci da su telefoni na suvom. E ovo se zove "Enigma"...

Ali zaista na kraju ce biti kao i u staroj seriji... "Di je moj moped???"
Last Edit: 6 years, 5 months ago by daliborivanov.

Re: Nestanak aviona u Maleziji :((( 6 years, 5 months ago #6878

chekaj bre. ako telefoni zvone (i to veliko AKO!?), onda su u dometu neke od mrezha, time mogu biti i locirani. chinjenica da nishta nisu nashli vetj danima znachi da avion nije tu gde su mislili da je. dubina mora izmedju malajskog i tajlandskog poluostrva je samo oko 40-tak metara dubine, max oko 80m.
ako avion nestane sa komercijalnih radara ne znachi da se raspao u vazduhu. dovoljno je da u 30 do 60 minuta izmedju javljanja tornjevima promeni visinu, npr. na mnogo nizhu, gde ga niko ne trazhi, daleko od ustanovljenih avio-trasa. to je vrlo opasan manevar za veliki komercijalni avion, ako se uzme u obzir da gustina vazdushnog stuba eksponencijalno raste priblizhavanjem tlu.
sa druge strane, ovo jeste velika misterija. videtjemo gde tje da ga nadju na kraju. i koliko tje da traje.

Re: Nestanak aviona u Maleziji :((( 6 years, 5 months ago #6879

Moje je misljenje, da su ga teroristi oteli tako, da su upravo uradili to sto si rekao... Skinuli sistem sa mreze i poslali ga u nepoznatom pravcu. Moguce je da su hteli da izvedu teroristicki napad na neki od objekata kao i 11 septembra pa su pali negde daleko od mesta trazenja jer podsetimo domet tog aviona je citavih 7800 do 14400km u zavisnosti od modela. Ali zbunjuje to sto idalje telefoni zvone sto znaci da je moguce da je prizemljen na povrsini mora ali bi vec odavno potonuo... Negde su morali da slete a moguce da je upitanju neko ostrvce u radijusu od par hiljada kilometara... Deluje kao naucna fantastika ali se lepi vidi da ostrva u okolini ima, taj avio moze leteti nisko ako je pilot vest a posto je more nema visinskih prepreka... Idealno za niski let gde radari ne vide avion. Posto je moguce ukrstanje signala za mobilne telefone mozda je fora sto mogu samo da prime signal ali ne i da se ukrste baze pa je nemoguce jedna ili 2 baze da urade ukrstanje signala i tako nadji telefon u prostoru... Jer za precizno ukrstanje mora biti najmanje 3 baze u okolini a na udaljenim ostrvima toga nema... On je negde ka nekom ostrvu kao sto je Wake Island, to potpisujem, jer samo tako moze dobiti signal,da telefoni nisu potonuli a opet da moze biti avion na suvom. Jer za 4 dana i bi najveci grad na svetu bi potonuo u havariji a ne jedan avion. Oni su prinudno sleteli na neko od ostrva ili negde na sred mora. garantovano... A posto im je iskljucen tj pokvaren sistem navigacije i ostenjen radio odasiljac ne mogu se javiti. Videcemo sta je ali da nesto debelo nije u redu sigurno je...

Evo i jednog zivog primera koji je ostao misterija do dana danasnjeg...

“Flajing tajger”, let 739 (1962)
Nije pronađen ni posle 50 godina
Više od 50 godina nakon što je nestao bez traga avion američke avio-kompanije “Flajing tajger”, koji je iznajmila američka vojska, on još uvek nije pronađen.
Petnaestog marta 1962, kada je avion “super konstalejšen L-1049”, koji je prevozio vojnike i zalihe iz Kalifornije u Sajgon (Vijetnam), nestao kada je trebalo da natoči gorivo na ostrvu Gvam, bio je vedar dan. Ni u ovom slučaju nisu poslati signali za poziv upomoć i pretpostavlja se da je 107 putnika i članova posade poginulo. Vojska je više puta organizovala potrage, ali nisu pronađeni bilo kakvi dokazi o avionu, niti je utvrđen uzrok njegovog nestanka.

Re: Nestanak aviona u Maleziji :((( 6 years, 5 months ago #6880

tehnichki ne mozhesh da "skinesh" komercijalni erlajner sa radarske mrezhe. u nosu aviona su osim instrumenata za pratjenje vremenskih uslova leta, brzinomera i sl., navigacioni instrumenti, povezani stalno sa navodjenjem od strane tornjeva, satelita itd. u toku leta na visini od 35 hiljada stopa nisam sigurna kako bi ceo nosni navigacioni sistem mogao da se uchini "nevidljivim" za radare sa povrshine kao i ostale avione. komercijalni lajneri imaju standardno ustanovljene trase po kojima putuju, sa manjom ili vetjom visinskom, tj lateralnom slobodom zbog sigurnosti.
chudno je shto ga niko nije opazio ako je promenio visinu, jer bezbedno spushtanje sa 35 hiljada stopa (10,7 km)mozhe da se izvede samo postepeno, normalno to traje chak par sati, uz vrlo blag gradijent. spushtanje blizu tla je jako opasno po integritet aviona - strujanja vazduha su jacha, gustina je neuporedivo vetja a time i trenje. niko normalan ne bi vozio avion pun putnika i goriva tako nisko dovoljno dugo da ga chak i vojni radari ne uoche. to cenim chak ni teroristi sa pola grama mozga ne bi uradili jer je suicidno. al videtjemo.
shto se tiche telefona koji zvone, pitanje je da li je ta informacija zaista tachna. ako zvone, onda je lako da se ustanovi gde. jedva chekam da dobijemo informacije o tome.

Re: Nestanak aviona u Maleziji :((( 6 years, 5 months ago #6882

Ни четврти дан потраге није донео никакав поуздан траг о авиону који је летео из Куала Лумпура ка Пекингу, а који је нестао изнад Јужнокинеског мора. Малезијски званичници оцењују да је реч о "ваздухопловној мистерији без преседана".

Ево подаци па ако неко може да окачи карту тог тренутка:

Авион је полетео 07.03.2014. у 18:41 (GMT, )а у суботу 08.03.2014. у 12:41 по локалном времену за Куала Лумпур.
Last Edit: 6 years, 5 months ago by Scorpion25.

Re: Nestanak aviona u Maleziji :((( 6 years, 5 months ago #6883

Evo ti karte,ako sam je dobro formirao. pa uzivaj!

www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&...leROEq8j-u1394550235

Nadam se da ce da radi...

Koliko su vazne tacne kordinate mesta poletanja neznam ali evo i toga...Ako zelis da radis potpuno tacno, koordinate piste tj sedine piste internacionalnog aerodroma odakle je avion poleteo su:

02 45 47 N
101 42 44 E

Re: Nestanak aviona u Maleziji :((( 6 years, 5 months ago #6884

Moguce je iskljuciti radar na avionu,prekinuti mu napajanje ili ga softwareski onemoguciti, elektornika i kompjuter je to. Drugo kada je avion van domasaja obicnih zemljanih radara onda se slanja na globalni sistem navigacije svih relevantnih sistema ali i tu je moguce imati sistem koji ce anulirati odgovor o poziciji. Naime kinezi su vec aktivirali svoje geostacionarne satelite i pokusace da ga nadju preko slikanja povrsine sa svojim satelitima. Sigurno i oni znaju da je moguce uciniti avion nevidljivim ali zbog bezbednosti avio saobracaja to moze spadati i u toliko cuvanu tajnu da ima visok rang cuvanja. Ne postoji nista na svetu sto je stvorio covek a u sebi ima elektricna kola i cipove a da ne moze da se iskljuci. Jer svi racunari rade na sistemu 0 ili 1 binarnom sistemu i kao takvi su napravljeni da se ukljuce i iskljuce. Da li avion kada stoji u mestu odaje svoju poziciju. Odgovor je ne jer je iskljucen sistemski sa sistema tako isto na plocama racunara moze se iskljuciti bilo sta jer uvek postoji cip koji obavlja neku funkciju i dovoljno ga je onesposobiti pa ako je potrebno i fizicki. Ne bi da ulazimo u polemiku to nije cilj ovog sajta, ali znaj sve se moze ukljuciti i iskljuciti na ovom svetu sto u sebi ima bit 0 ili 1...samo je pitanje kojom metodom.

Evo i potvrde sta su teroristi uradili cuvenog 11 septembra...
www.theguardian.com/world/2014/mar/10/ma...-disappear-off-radar

Re: Nestanak aviona u Maleziji :((( 6 years, 5 months ago #6885

dalibore, da li si ikada bio u kokpitu aviona? prvo, navigacioni instrumenti u nosu aviona su pravljeni tako da ne budu ni u jdnom trenutku osetljivi na "reboot" ili zamrzavanje softwera. to bi trebalo da ti dovoljno kazhe da li je sistem binarno organizovan. elektronika nije isto shto i kompjuter sa chipovima. avion koji stoji u mestu odaje svoju poziciju ali na drugachiji nachin u odnosu na stanje kretanja u odnosu na fiksnu tachnu na tlu. to ne vazhi samo za avione, nego za brodove i bilo koja druga vozila koja se navode radarskim, a i u modernija vremena satelitskim sistemima.
i u pravu si skroz, nije cilj sajta i ne bih da se nikola ljuti na nas. mozhesh da prihvatish struchno mishljenje jednog inzhenjera ili da verujesh u ranjivost napajanja, iliti softvera avionske navigacije.
shto se tiche teroristichkog napada 11. septembra, na ovom forumu je i ta tema bila pokrivana na raznim mestima, i to vrlo zanimljivo.
dovoljno je samo retji da sa stanovishta avio-inzhenjera, komercijalni erlajner nije mogutje navesti na toj visini da udari u zgradu. ako te zanima nauchna pozadina ove tvrdnje, kontaktiraj me na p.m.

Re: Nestanak aviona u Maleziji :((( 6 years, 5 months ago #6886

E da, prvo i prvo u prvom razredu se uce velika i mala slova. Koristi ih da ti se uciteljica ne bi okretala u grobu... Ipak si ti jedan inzenjer, i nemoj pisati u buduce bez malih i velikih slova, molim te....

Dobro ja neznam nista o elektronici i racunarima a ti znas. Ti si inzenjer a ja nisam, moze li tako???. Ali objasni dve stvari, gde je avion, kako je nestao sa radara?????? i druga stvar da li je snimak i ljudi koji su ocima gledali kako avion udara u Svetski trgovinski centar istina ili su njihove oci lude??? Hoces da kazes da avion ne moze da udari u zgradu visine od 410m??? Ili hoces da kazes da avion nije tamo ni postojao?? Nauka je jedno,praksa nesto sasvim drugo... Mene mogu iz Amerike da lazu sve, ali moje kumove koji su tamo bili ne mogu. Da sreca bude veca bili su i u toj zgradi nekada, bila je ogromna i div!!! E sad mi reci koja je minimalna visina leta, civilnog aviona, minimalna visina leta vojnog aviona u brisanom prostoru a da ne padne i da se krece dovoljnom brzinom??? Ovim prestajemo svaku raspravu... Izvinjavam se Nikoli ali zaista moram ovako.

Evo ti jos jedan podatak, uhvatili avion na kratko posle sat i 10 minutaaaa znaci kretao se, sta to znaci... Da li se avionu pokvario radar pa odjednom poceo da radi ili je iskljucen... Vojni radar ga je uhvatio i to je ok, tu nemam zamerke...

www.novosti.rs/vesti/planeta.299.html:48...Ux8xe14UbTE.facebook

Re: Nestanak aviona u Maleziji :((( 6 years, 5 months ago #6887

• Nikola
  • Administrator
Nisam pratio ovaj slučaj iz ugla Astrologije, ali, nekako imam utisak, čitajući vesti, da je cela priča sa tim avionom izfabrikovana...a, možda i grešim...???
The following user(s) said Thank You: Scorpion25

Re: Nestanak aviona u Maleziji :((( 6 years, 5 months ago #6888

Bravo Nikola. Da bi se skrenula paznja sa Ukrajinskog scenarija ili jos bolje da bi se Ameri i Kinezi zblizili, kao Ameri pomazu Kinezima... Ali mislim i da moze biti neka zestoka zezancija. U danasnje vreme tehnologije svasta moze da se uradi. Provale ljudi u sisteme i pokradu milione kreditnih kartica a nece da iskljuce jedan radar u avionu. Tehnologija Uran nam je doneo ekspanziju ali ta ekspanzija po mom dubokom misljenju ce jednog dana ekslodirati, sto nadam se da ima neke veze sa Uranom...

Naravno zadnja vest, prizemio se da ne kazem pao ili sta vec kod nekog ostrva i to krenuo nazad suprotno od putanje... Ako ga sutra lociraju bice lepo... Uostalom to ostvo je bas malo gledao sam na Google Earth... Mada su prosirili potragu na ceo krug tj radijus doleta aviona pa cemo videti...

edition.cnn.com/2014/03/11/world/asia/ma...index.html?hpt=hp_t1

Re: Nestanak aviona u Maleziji :((( 6 years, 5 months ago #6889

Ne znam možda ću da delujem smešno ali može li ova frka sa avionom da ima veze sa tim da Amerika želi da ima povod da pošalje izviđačke brodove u teritorijalne kineske vode i da snimi situaciju i na neki način pošalje Rusiji signal da je opkoljena sa svih strana. Nešto smatram da je tih skoro 300 duša žrtvovano zarad američkih interesa....

Sa druge strane astrološki posmatrano ja mislim da zaista niko nije preživeo pad aviona a ta priča sa mobilnim telefonima je čudna i sigurno su neki telefoni ostali u funkciji nakon pada aviona...

zadnja solucija je da su ih oteli vanzemaljci

Re: Nestanak aviona u Maleziji :((( 6 years, 5 months ago #6890

Pazi nema razloga da rodbina laze, a drugo pri takvim udarima elekronika strada... Tesko bi bilo zamislivo da telefon radi a da padne avion na tlo ili u vodu... To se obicno ne desava a sto se tice opkoljavanja Rusije, pa ona je povrsine preko 17.000.000 km kvadratnih. To bi se i Kinezi pomucili da je opkole da ne kazem da bi se Kinezcici posmrzavali na severu... Sto bi rekao moj jedan drug,bez kursa se u avion ne ulazi

Re: Nestanak aviona u Maleziji :((( 6 years, 5 months ago #6891

Nego sta si video u astrologiji to mi reci...

Re: Nestanak aviona u Maleziji :((( 6 years, 5 months ago #6892

Nisam mislio bukvalno da opkole Rusiju ja kada nešo navedem to je samo komparacija a ne bukvalan stav da će celu Rusiju da opkole, kažem ti da je ovo prilika da uđu na teren i snime šta im sve treba jer nemaju inače priliku zbog Kine koja sve to drži pod kontrolom pa se sada pod izgovorom da je tu bilo ljudi iz obe zemlje krenulo u zajedničku "potragu".

Ovo je astrološki forum i nije mi jasno daliborivanov zašto se toliko prepucavaš sa drugima a tema nema veze sa astrologijom?

Koju god vremenu zonu da stavimo u karti tog dana dobijamo loš horoskop koji pokazuje masovno stradanje. Ako je vreme GMT Uran u 8 polju nosi pad aviona i u kvadratu sa Plutonom nosi stradanja većih razmera. Dispozitor urana je mars u vagi pa je to slika nesreće negde u predelu prema Kini.

Ako kao vreme uzmemo njihovo lokalno vreme Pluton je u 8 polju što je još i gora slika koja pokazuje na veliku nesreću. Dispozitor je saturn u škorpiji (misteriozna smrt)koju j teško (saturn) otkriti.
Last Edit: 6 years, 5 months ago by Scorpion25.
The following user(s) said Thank You: Plutogirl
Time to create page: 0.37 seconds