Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Rektifikacija natalne karte Ivana Bosiljcica
(1 viewing) (1) Guest
Opis ili pravila ove diskusije
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Rektifikacija natalne karte Ivana Bosiljcica

Rektifikacija natalne karte Ivana Bosiljcica 7 years, 6 months ago #4952

• Joe
  • Gold Boarder
Gledao sam veceras na tv-u "Ja imam talenat" i vidim da je u ziriju Ivan Bosiljcic. Nesto mi se malo cackalo po natalnim kartama (u poslednje vreme bas ne stizem) i reko' ajd malo da se poigram. Ivan je, kao sto svi znamo covek sa velikom popularnoscu u Srbiji... opravdano. Naravno, miljenik zenskog pola... pa se pitam sta on ima da ga zene vole vise nego mene... salim se naravno, i meni je simpatican lik, nije da ga nesto pratim, ali nekako i pored velike popularnosti i kvaliteta, delije kao fin i kulturan momak.

Kad sam ubacio datum rodjenja prvo sam bacio oko na Sunce. Datum rodjenja je 15.01.1979. S obzirom da je glumac, a znak Lava vlada glumom, to mi je bila prva asocijacija gde da gledam jer ocekujem da to nekako bude naglaseno u opisu njegovog lika. Sunce u Jarcu, na 24.stepenu, stepen Riba, ok, ima veze sa glumom, razlicite uloge i sl. Sunce je u jakoj konjukciji sa jakim Marsom, koji je u Jarcu egzaltiran (najjaci) i to na 25.stepenu (stepen Ovna - Marsa). Po ovom bih rekao da glumi u akcionim filmovima, mozda nesto sa oruzjem, opasni likovi i sl. Jos u Jarcu, trpi batine, pa vraca istom merom:). Naravno, svi znamo da to nije bas ono u cemu je ovaj glumac najbolji (ne znam ni jednu ovakvu njegovu ulogu). On je lep covek, manekenski tip, zavodnik, fin momak, lepo peva, stalno se smeska... sve ukazuje da mora imati ili veze sa Vagom (umetnost) ili sa njenim vladarom - Venerom, a ne smemo izgubiti iz vida ni znak Lava i eventualno planete u njemu. Kako je planeta u polju jaca od znaka odmah razmisljam da je ubacim u prvo polje horoskopa... i gle sta dobijam. Prvo polje u Strelcu, sa Venerom na 7.stepenu (stepen Vage - svve gore receno) u konjukciji sa Neptunom isto u prvom polju. Pa da, Neptun - zavodnik, opet gluma, foliranje. Uglavnom igra nekog ljubavnika, zaljubljuje se, u njega se zaljubljuju, ne ostavlja im drugu opciju... takodje moze da da i patnju zbog ljubavi, platonska ljubav. U svakom slucaju moze dobro da odglumi zaljubljenu osobu. E sad, sta je vrhunac njegovog lika... vladar Strelca Jupiter u Lavu (gluma) i to na 5.stepenu (dodatno naglaseno) i to u 8.polju, pa je on zenama verovatno seksi (mislim, mene ne zanima, nemojte da mislite:)). Isti Jupiter je u konjukciji sa Mesecom u Lavu u 9.polju. Ovo naravno daje i njegovu veliku popularnost, a ako uzmemo da je ovaj Mesec sa Jupiterom u trigonu sa Venerom u 1.polju, jasno je i zasto je to narocito medju zenama (blago njemu, ali ne zavidim mu... posle nek gleda kako ce da se vadi kod sopstvene zene:-). Naravno 9.polje u Lavu, on je i studirao glumu. A ako sam mu stvarno potrefio natalnu, onda bi mogao da ostvari i veliku popularnost na filmovima u inostranstvu, zbog naglasenog znaka Strelca i 9.polja. 10.polje (uspeh) mu je u Devici sa vladarem Merkurom u Jarcu. Merkur je na 9.stepenu, sto bi isto govorilo u prilog gore recenom. Merkur je u konjukciji sa Suncem - gluma, a obe plate prave trigon sa Saturnom koji je blizu vrha 10.polja, sto govori o njegovim velikim ambicijama i da ce dugo biti uspesan, na sceni.

Razmisljam o jednoj ulozi u kojoj je glumio, to je serija Ranjeni orao. Znam da je tamo bio pilot...pa gledam, 3. polje (sredstvo prevoza) u Vodoliji (avion) sa vladarom Uranom u Skorpiji (egzaltiran uran - dobro pilotira, ali i opasnost - zbog Skorpije), i to u 12.polju (greska, gubitak). Uran pravi sekstil sa dispozitorom - Marsom, znaci da je hrabar (po meni za pilota treba biti), ali i kvadrat sa Mesecom - vladarem 8.polja - opasnosti. Desava se da mu je avion pao, imao je nesrecu (Skorpija, 12.polje, los aspekt) u kojoj gubi nogu cini mi se (strelac), ali ostaje ziv - Mesec u Lavu (zivot) u konjukciji sa Jupiterom (sreca) i trigonu sa Venerom. Cak nakon toga uspeva da dobije svoju voljenu.

Pitam se koji bi mogao da bude stepen podznaka i da li je zapravo Strelac u podznaku, s obzirom da vec ima 2 planete u Strelcu u 1.polju i da je uticaj ovog znaka na njegovu licnost ocigledan (pozitivna energija, dobrocudan...). Skorpija je ipak malo tezi znak. Razmisljam sta mu je zena u horoskopu... Jelena Tomasevic - popularna pevacica. Malo mladja od njega (kao 7.polje u blizancima), ali pevacica - morala bi biti Bik, s obzirom da mu je Merkur u Jarcu i nema naznake Venere (pevanje). Zakljucujem da je ipak u podznaku Skorpija, sto opet moze da da ono seksi, privlacan. S obzirom da je glumac, i to dobar, a Jelena dobra pevacica, moj konacan odgovor je 29.stepen (stepen Lava), iako vec ima naglasen ovaj znak, pa cak mu je i sunce u sekstilu sa podznakom. Ovo daje vreme rodjenja u 3:18 AM, na dan 15.01.1979. Ovo vreme donosi mu 5.polje (talenat, kreativnost) na 17.stepenu (lav-gluma), kao i 10.polje na 17.stepenu. Isto tako i vladar asc - mars u konjukciji sa Suncem... popularnost i slava. Opet se vracam na jakog Marsa koji bi dao vise agresije (mozda mu treba vise vremena da se razljuti), ali Venera je u 1.polju pa sve resava lepim manirima!

Eto, muska populacijo, ucimo od ovog tipa kako se treba ponasati prema zenama. A vi, zene, jel ste zadovoljne mojom rektifikacijom... Naravno, zelim da cujem Vase misljenje... ja ne drzim njegovu sliku u sobi, niti sam nesto pre razmisljao o njemu ili pratio njegov rad i delo, ali eto slucajno me uhvatilo da se malo bavim analizama, a on mi se bas nasao na tv-u... pa sam ono sto znam o njemu i kako ga vidim, a bez dublje analize po internetu i sl. odlucio nesto da napisem.

Re: Rektifikacija natalne karte Ivana Bosiljcica 7 years, 6 months ago #4953

• vajner
  • Platinum Boarder
Hey Joe!

Mnogo toga se poklapa i za vreme rođenja 10:30 AM. Asc na 12° Ovna blizu srećnih zvezda Aleramin (drama, poezija) i Alpheratz (čast, popularnost). To je stepen Riba (gluma, prikrivanje, tajna, prikazivanje drugačijim) a Ovan predstavlja veliku dinamiku i energiju. Egzaltirani vladar Asc (osoba), Mars, u konjunkciji sa Suncem (sjaj i svetlost pozornice) oba u znaku Jarca u X polju ukazuje na ozbiljnu glumačku karijeru koju će kako bude vreme prolazilo sve više praktično koristiti jer je izuzetno racionalan. Vrh III polja je u Blizancima (komunikacija, retorika) a vladar Merkur na vrhu X polja simbolizuje rečitost vrlo bitnu za njegovu profesiju koja će se vremenom biti protkana murdošću.

Vrh IX polja (studije) je u znaku Strelca (veliki ekran) a suvladar Neptun na njegovom vrhu ukazuju na uspešne studije glume (Neptun u trigonu sa Asc). Slično zanačenje ima i položaj prvog vladara Jupitera koji se zajedno sa Mesecom nalazi u V polju u znaku Lava koje upućuje na glumu, svetlost pozornice i veliku popularnost naročito kod ženske populacije (Mesec iz V polja u trigonu sa Venerom iz VIII polja).

II polje u znaku Bika mu je podarilo lep glas. Vladar Venera je u VIII polju te njegov glas i on uopšte (Venera u trigonu sa Asc a veliki deo I polja je u Biku) zrače seksepilom. Venera je i vladar njegovog VII polja koje je u Vagi (bračni partner) a kako je u II derivatnom polju bračnog partnera to i ona ima lep glas (pevačica, umetnik).

Valja pomenuti da on ima u svom horoskopu tri Velika vatrena trigona: jedan čine Venera, Mesec i Asc, drugi Venera Jupiter i Asc a treći Neptun, Mesec i Asc. To su snažne konfiguracije sa veoma skladnim protokom energije između za njega veoma bitnih planeta i Asc.

Re: Rektifikacija natalne karte Ivana Bosiljcica 7 years, 6 months ago #4954

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
Ja ne bih rekla ni da je podznak Strelac a ni podznak Ovan, već da je podznak Škorpija i to na 5. stepenu.

U tom slučaju, prvi vladar njegovog Ascendenta, Pluton, nalazi se u Vagi što govori o njegovoj privlačnosti i o tome kako on deluje na žene...

Pluton je smešten u 12 polje što otkriva njegovu umetničku crtu (muzika, ples, folklor)...

Drugi vladar Mars je položen u 3. polje što nam daje njegov dar za recitovanjem...Mars se nalazi u konjunkciji sa Suncem što govori o njegovoj profesiji - Sunce - gluma.

Pošto mu je supruga poznata pop pevačica, logično je da 7. polje bude u znaku Bika - pevačica, sa Venerom u 2. polju (ponvo pevačica).

Uran u 1. polju doneo mu je ulogu avijatičara u seriji Ranjeni orao (Uran - avijatičar).

Njegovo 10. polje počinje u znaku Lava (pozorište, gluma) što govori o tome čime se on bavi i gde može zabeležiti najveći uspeh...

Po, mom mišljenju, vreme rođenja je 1:11,Am Uzice, 15.1.1979

ps. a i pričalo se po novinama da se oženio sa Jelenom zbog novca - Škorpija
Last Edit: 7 years, 6 months ago by Uranka11.

Re: Rektifikacija natalne karte Ivana Bosiljcica 7 years, 6 months ago #4955

• vajner
  • Platinum Boarder
Uranka11 wrote:
Ja ne bih rekla ni da je podznak Strelac a ni podznak Ovan, već da je podznak Škorpija i to na 5. stepenu.

U tom slučaju, prvi vladar njegovog Ascendenta, Pluton, nalazi se u Vagi što govori o njegovoj privlačnosti i o tome kako on deluje na žene...

Pluton je smešten u 12 polje što otkriva njegovu umetničku crtu (muzika, ples, folklor)...

Drugi vladar Mars je položen u 3. polje što nam daje njegov dar za recitovanjem...Mars se nalazi u konjunkciji sa Suncem što govori o njegovoj profesiji - Sunce - gluma.

Pošto mu je supruga poznata pop pevačica, logično je da 7. polje bude u znaku Bika - pevačica, sa Venerom u 2. polju (ponvo pevačica).

Uran u 1. polju doneo mu je ulogu avijatičara u seriji Ranjeni orao (Uran - avijatičar).

Njegovo 10. polje počinje u znaku Lava (pozorište, gluma) što govori o tome čime se on bavi i gde može zabeležiti najveći uspeh...

Po, mom mišljenju, vreme rođenja je 1:11,Am Uzice, 15.1.1979

ps. a i pričalo se po novinama da se oženio sa Jelenom zbog novca - Škorpija

Malo bih komentarisao pod uslovom da se niko ne ljuti jer ne želim da namećem svoje mišljenje a nemam ništa protiv ni da neko komentariše ono što pišem.

Mislim da Pluton, koji je u znaku svoga izgona, teško može u XII polju predstavljati privlačnost za žene jer je debilitiran i ovde prikazuje više svoju mračnu i skrivenu stranu, a teško da bi kao takav mogao da simbolizuje njegovu umetničku crtu jer to nije u njegovoj prirodi i da nije debilitiran.

Mars je egzaltiran ali je u kvadratu sa svojim lošim suvladarom Plutonom iz XII polja pa mislim da to nije povoljno za glumca koji bi trebalo da ima mirnu i savršenu dikciju, a on je ima.

VIII polje je novac od drugih, obuhvata znak Blizanaca i znak Raka a vladari su u inkonjunkciji (loš aspekt) i teško da bi mogli simbolizovati značajniju paru od partnera.
Last Edit: 7 years, 6 months ago by vajner.

Re: Rektifikacija natalne karte Ivana Bosiljcica 7 years, 6 months ago #4956

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
- Vladar 7. polja je Venera koja se nalazi u Strelcu te je veridba obavljena u inostranstvu.

- Ivan Bosiljčić se oženio prošle godine, tačnije 28.8.2011 godine i tada mu je Jupiter prolazio 7. poljem u Biku - brak.

- Odmah nakon venčanja, 10.10.2011 godine povredio je nogu prilikom jahanja konja: Tada mu je Saturn (vladar 3. polja) prelezio preko Ascendenta Plutona. Osim toga, tog dana mu je Mars (povreda) bio na Mesecu koji je vladar njegovog 9. polja (konji, jahanje).

- Trenutno je Ivanu Bosiljčiću Venera na Ascendentu te pričamo o njegovoj ženi...osim toga, sada Mesec je u Biku, što opet govori u kom znaku se nalazi njegovo 7. polje...potom, Merkur se nalazi u njegovom 1. polju što nam je donelo razmišljanje i ovaj tekst o njemu....

- Potom, u petak veče u emisiji "Ivana Ivanovića" zbila se šala na račun izgleda ovog glumca i njegove lepote (želeći da ukažu da Ivan i nije tako savršen) jer mu je trenutno Saturn, kao vladar 3. polja (televizija) na samom Ascendentu.
Last Edit: 7 years, 6 months ago by Uranka11.
The following user(s) said Thank You: Joe

Re: Rektifikacija natalne karte Ivana Bosiljcica 7 years, 6 months ago #4957

• vajner
  • Platinum Boarder
- Venera vladar VII polja u Vagi i u Strelcu - veridba u inostranstvu;

- Venčanje je stvar statusa jedne veze. Vladar X polja u Jarcu je Saturn te se on oženio posle tridesete godine kada je tranzitni Saturn ušao u VII polje;

- 10.10.2011. je tranzitni Pluton, koji vlada VIII poljem (hirurške intervencije) bio u znaku Jarca (prelom kosti) i bio u inkonjunkciji (aspekt medicinske intervencije) sa Jupiterom vladarom IX polja (konji, jahanje) a tranzitni Asc je bio upravo na tranzitnom Plutonu;

- Venera je vladar VII polja i trenutno tranzitira VII polje (bračni partner) te mi pričamo i o njegovom bračnom partneru;

- Tranzitni Mesec je u trigonu sa natalnim Suncem a tranzitni Merkur koji vlada III poljem je u VII polju te i to znači da mi pričamo o njemu i njegovom bračnom partneru;

- Šalu pretstavlja Mars a kako je on vladar Asc i u konjunkciji sa Suncem te on voli da se šali i na svoj račun; 23.11.2012. uveče je tranzitni Mars bio blizu natalnog Merkura koji vlada III poljem (TV) a tranzitni Mesec na Asc je aktuelizovao priču o njegovom izgledu (Asc).

Re: Rektifikacija natalne karte Ivana Bosiljcica 7 years, 6 months ago #4958

• Joe
  • Gold Boarder
Drago mi je da se prica rasplamsava, ma ko da je u pitanju, i da mogu da cujem vase astroloske argumente. To je uvek korisno cuti i mislim da svi iz toga mozemo mnogo da naucimo i treba da diskutujemo bez obzira da li cemo na kraju biti u pravu ili ne. Da sam ja mnogo razmisljao ne bi lih bio 100% siguran koje mu je tacno vreme rodjenja, verovatno ne bih nikad ni poslao nikakav tekst. A sutra bih verovatno razmisljao o necemu drugom . Uranka, nisam rekao da mu je asc u Strelcu, vec na 29.stepenu Skorpije, sto je s obzirom na stepen (lava) blize tvom razmisljanju nego Vajnerovom. Takodje se licno vise slazem sa tvojim argumentima, iznela si puno detalja, za koje pojma nisam ni imao vezano za njegovu licnost Osim poznavanja nekih detalja o samoj licnosti i stvarima koje su njoj se desavale, smatram da dobar astrolog ume tacno da proceni, oseti na osnovu svog znanja, koja stvar je koliko jaka u horoskopu i koliku energiju nosi. Cesto moze da se upadne u klopku pa da se na osnovu neke simbolike planeta, znakova i polja, lako povezu neke stvari i donesu zakljucci koji zapravo ne predstavljaju samu sustinu, odnosno nisu toliko jake. Ovo je naravno tesko objasniti, zato je sukobljavanje misljenja medju astrolozima vrlo bitno.
Vajner, ne znam kakve veze npr.ima X polje u Jarcu sa njegovom zenidbom. Sto se tice argumenta da se ozenio kada mu je jupiter tranzitirao 7.polje to mi je potpuno logicno, naravno uz ostale pokazatelje.
To, da je tranzitni Pluton, kao vladar VIII polja, bio u Jarcu i da je zato slomio kost, kao i da mu je tranzitni asc bio na Plutonu (koji se tako brzo krece, svima nam u toku dana bar jednom asc predje preko Plutona pa ne lomimo kosti svakodnevno), to je tako sirok pojam jer znamo da Pluton provede u znaku u proseku 15 godina. Naravno, mora da ima i osnovu za ovako nesto u natalu. Sa blizancima u 8.polju, po Urankinom misljenju - opasnost u saobracaju, merkur u 3.polju, na 8.stepenu, u konjukciji sa marsom (povreda), a sve u jarcu (kosti) i inkonjukcijom sa Jupiterom (konji) svakako daje mogucnost da se ovako nesto desi. Sto se moje karte tice, 3.polje na 9.stepenu (voli da vozi konja) sa uranom u skorpiji na 20.stepenu u 12.polju u kvadratu sa jupiterom (konj) u 8.polju (opasnost) u lavu (sport) na 5.stepenu (sport), moze se desiti da ga konj nekad ne slusa, narocito ako brzo ide...
Ako je merkur vladar njegovog 3.polja u njegovom 7.polju znaci da on prica i razmislja o svojoj zeni sada mnogo vise nego mi.
Mars u kvadratu sa plutonom govori o njegovoj velikoj energiji, koju on s obzirom na druge dobre aspekte vrlo dobro koristi i kanalise. Ne znam otkud to da je Pluton u Vagi u padu?
Moguce je lako da ima uran u 1.polju i da je zato pilot, sa uranom u 12.polju, mozda bi se bojao da pilotira, mada ima 3.u vodoliji i uran u sekstilu sa marsom...
Ne znam, on mi nije tip muskarca razbijaca, sto bi sa ovnom vise bio. Doduse mars je i vladar skorpije, ali pored plutona, sto ipak nije toliko jako. Zbog njegovog sarma i umiljatosti sam se odlucio sa varijantu u kojoj je venera u prvom polju, mada svakako i pluton u skorpiji jos na 19.stepenu (vaga) takodje govori u prilog tome da je on umetnik.
Nesto sam se setio, jarac kao znak me asocira na onaj film snimljen u Djavoljoj varosi, jel on bese tamo glumio, kako je prosla ta uloga. Moguce da bi mu takve neke uloge dobro pristajale, neki crni (saturn) humor (mars (humor) konjukcija sunce (gluma)).
Na kraju, ako biram izmedju skorpije i strelca, vise bih rekao da je strelac (film) - jedna pozitivna osoba pre nego mracna, osvetoljubiva skorpija. Jos sa marsom u jarcu. A vec 2.planete u stelcu u 1.polju, pa jos i jupiter u lavu, na 5.stepenu u konukciji sa mesecom, dosta menjaju sliku skorpije.
Sta cete, kad smo ovako poceli, svako mora da vuce malo na svoju stranu, iako mi je i Urankina karta bliska. I kod nje je 5.polje na 17.stepenu (lav, gluma) riba (umestnost,gluma), pa glumi najcesce romanticne i zaljubljene likove, neptun u konjukciji sa venerom, jupiter kao drugi vladar u lavu... jako. Da je 5.polje u ovnu, kao kod mene, sa marsom u kvadratu sa plutonom, glumio bi u akcionim filmovima nekog koga se svi plase . Da li bi se moglo reci da sa venerom u strelcu Ivan voli da slusa i peva vise stranu muziku, jos i ako je to u 2.polju, a recimo sa planetama u jarcu u 2.polju to bi bile neke starije pesme, klasicna muzika?
Laku noc i pozdrav svima...

Re: Rektifikacija natalne karte Ivana Bosiljcica 7 years, 6 months ago #4959

• Joe
  • Gold Boarder
Drago mi je da se prica rasplamsava, ma ko da je u pitanju, i da mogu da cujem vase astroloske argumente. To je uvek korisno cuti i mislim da svi iz toga mozemo mnogo da naucimo i treba da diskutujemo bez obzira da li cemo na kraju biti u pravu ili ne. Da sam ja mnogo razmisljao ne bi lih bio 100% siguran koje mu je tacno vreme rodjenja, verovatno ne bih nikad ni poslao nikakav tekst. A sutra bih verovatno razmisljao o necemu drugom . Uranka, nisam rekao da mu je asc u Strelcu, vec na 29.stepenu Skorpije, sto je s obzirom na stepen (lava) blize tvom razmisljanju nego Vajnerovom. Takodje se licno vise slazem sa tvojim argumentima, iznela si puno detalja, za koje pojma nisam ni imao vezano za njegovu licnost Osim poznavanja nekih detalja o samoj licnosti i stvarima koje su njoj se desavale, smatram da dobar astrolog ume tacno da proceni, oseti na osnovu svog znanja, koja stvar je koliko jaka u horoskopu i koliku energiju nosi. Cesto moze da se upadne u klopku pa da se na osnovu neke simbolike planeta, znakova i polja, lako povezu neke stvari i donesu zakljucci koji zapravo ne predstavljaju samu sustinu, odnosno nisu toliko jake. Ovo je naravno tesko objasniti, zato je sukobljavanje misljenja medju astrolozima vrlo bitno.
Vajner, ne znam kakve veze npr.ima X polje u Jarcu sa njegovom zenidbom. Sto se tice argumenta da se ozenio kada mu je jupiter tranzitirao 7.polje to mi je potpuno logicno, naravno uz ostale pokazatelje.
To, da je tranzitni Pluton, kao vladar VIII polja, bio u Jarcu i da je zato slomio kost, kao i da mu je tranzitni asc bio na Plutonu (koji se tako brzo krece, svima nam u toku dana bar jednom asc predje preko Plutona pa ne lomimo kosti svakodnevno), to je tako sirok pojam jer znamo da Pluton provede u znaku u proseku 15 godina. Naravno, mora da ima i osnovu za ovako nesto u natalu. Sa blizancima u 8.polju, po Urankinom misljenju - opasnost u saobracaju, merkur u 3.polju, na 8.stepenu, u konjukciji sa marsom (povreda), a sve u jarcu (kosti) i inkonjukcijom sa Jupiterom (konji) svakako daje mogucnost da se ovako nesto desi. Sto se moje karte tice, 3.polje na 9.stepenu (voli da vozi konja) sa uranom u skorpiji na 20.stepenu u 12.polju u kvadratu sa jupiterom (konj) u 8.polju (opasnost) u lavu (sport) na 5.stepenu (sport), moze se desiti da ga konj nekad ne slusa, narocito ako brzo ide...
Ako je merkur vladar njegovog 3.polja u njegovom 7.polju znaci da on prica i razmislja o svojoj zeni sada mnogo vise nego mi.
Mars u kvadratu sa plutonom govori o njegovoj velikoj energiji, koju on s obzirom na druge dobre aspekte vrlo dobro koristi i kanalise. Ne znam otkud to da je Pluton u Vagi u padu?
Moguce je lako da ima uran u 1.polju i da je zato pilot, sa uranom u 12.polju, mozda bi se bojao da pilotira, mada ima 3.u vodoliji i uran u sekstilu sa marsom...
Ne znam, on mi nije tip muskarca razbijaca, sto bi sa ovnom vise bio. Doduse mars je i vladar skorpije, ali pored plutona, sto ipak nije toliko jako. Zbog njegovog sarma i umiljatosti sam se odlucio sa varijantu u kojoj je venera u prvom polju, mada svakako i pluton u vagi jos na 19.stepenu (vaga) takodje govori u prilog tome da je on umetnik.
Nesto sam se setio, jarac kao znak me asocira na onaj film snimljen u Djavoljoj varosi, jel on bese tamo glumio, kako je prosla ta uloga. Moguce da bi mu takve neke uloge dobro pristajale, neki crni (saturn) humor (mars (humor) konjukcija sunce (gluma)).
Na kraju, ako biram izmedju skorpije i strelca, vise bih rekao da je strelac (film) - jedna pozitivna osoba pre nego mracna, osvetoljubiva skorpija. Jos sa marsom u jarcu. A vec 2.planete u stelcu u 1.polju, pa jos i jupiter u lavu, na 5.stepenu u konukciji sa mesecom, dosta menjaju sliku skorpije.
Sta cete, kad smo ovako poceli, svako mora da vuce malo na svoju stranu, iako mi je i Urankina karta bliska. I kod nje je 5.polje na 17.stepenu (lav, gluma) riba (umestnost,gluma), pa glumi najcesce romanticne i zaljubljene likove, neptun u konjukciji sa venerom, jupiter kao drugi vladar u lavu... jako. Da je 5.polje u ovnu, kao kod mene, sa marsom u kvadratu sa plutonom, glumio bi u akcionim filmovima nekog koga se svi plase . Da li bi se moglo reci da sa venerom u strelcu Ivan voli da slusa i peva vise stranu muziku, jos i ako je to u 2.polju, a recimo sa planetama u jarcu u 2.polju to bi bile neke starije pesme, klasicna muzika?
Laku noc i pozdrav svima...

Re: Rektifikacija natalne karte Ivana Bosiljcica 7 years, 6 months ago #4960

• Denebola
  • Expert Boarder
Gledao sam pre neko vece seriju ,,Jagodici'' gde on igra Roma (politicki korektno) A kako su Romi predstavljeni Skorpijom mozda i to ide u prilog Ascendentu u Skorpiji.. Mislim da mu je Uran u prvom polju ili blizu Ascendenta, video sam ga par puta uzivo i ono sto je upecatljivo na prvi pogled je da je izuzetno visok (Uran) a i taj avijaticar u seriji bi bio predstavljen Uranom.. Cak su bile i neke prozivke na njegov racun da je gej (Uran) Igrao je i glavnu ulogu u seriji koja je skoro isla, ,,Nepobedivo srce'' Vladar Asc Mars u Jarcu-egzaktiran (nepobediv) u konjukciji sa Suncem (srce) Zena predstavljena Venerom u Strelcu, cini mi se da nas je predstavljala jednom na Evroviziji ??? Venera u trigonu sa Mesecom blizu MC-a, pa je i ona popularna i poznata .. Sto se tice agresije , mozda je malo ,,ubija'' vladar Sunca i Marsa, Saturn, koji je na 13* Device (Egzaltacija Merkura) pa je mozda vise promisljen nego impulsivan ????

Re: Rektifikacija natalne karte Ivana Bosiljcica 7 years, 6 months ago #4961

• zlatkoOS
  • Expert Boarder
  • u potrazi ...
Možda ovo pomogne:
Kćerku NINU je dobio 24.01.2012. u 1:30 poslije ponoći; Beograd.

Re: Rektifikacija natalne karte Ivana Bosiljcica 7 years, 6 months ago #4962

• vajner
  • Platinum Boarder
Joe wrote:
To, da je tranzitni Pluton, kao vladar VIII polja, bio u Jarcu i da je zato slomio kost, kao i da mu je tranzitni asc bio na Plutonu (koji se tako brzo krece, svima nam u toku dana bar jednom asc predje preko Plutona pa ne lomimo kosti svakodnevno), to je tako sirok pojam jer znamo da Pluton provede u znaku u proseku 15 godina. Naravno, mora da ima i osnovu za ovako nesto u natalu.

U postu #4953 sam napisao da se mnogo toga poklapa i za vreme rođenja 10:30 AM i analizirao u karti za mogućnost da je tada rođen.

Na komentare u postovima #4954 i #4956 sam odgovorio svojim komentarima u kojima se po meni sve to vidi kao što je u njima napisano.

Znam za mnoge brakove koji su sklopljeni kada Jupiter nije tranzitirao VII polje. Kada je vladar VII u X polju ili kada je vladar X polja u VII postoji mogućnost da se sklopi brak statusa radi pri čemu su partneri već u zajednici. Kažem da postoji mogućnost kao što postoji mogućnost i kada je tranzitni Jupiter, kao največi benefik, u tranzitu kroz VII. Dakle, Jupiter u VII polju sam po sebi ne označava obavezan brak već mogućnost i veliku povoljnost koju mnogi ne iskoriste. Generalno, postoje mnogo varijacija na temu brakova u smislu motiva, razloga, kalkulisanja i tome sl.

Pluton je vladar prirodnog VIII polja i Škorpije koji simbolizuju lekarske intervencije a on je u ovom slučaju upravo baš vladar VIII polja i u Škorpiji u aspektu inkonjunkcije sa Jupiterom vladarom IX polja koji je istovremeno i drugi vladar VIII polja (veći deo VIII polja je u Strelcu). Tome se može dodati i da je Pluton tada bio veoma blizu Merkura koji vlada III poljem a Merkur u natalu pravi aspekt inkonjunkcije sa Jupiterom a to potvrđuje upravo to što navodim.

U vezi tranzitnog Asc si banalizovao moje reči jer deo teksta "a tranzitni Asc je bio upravo na tranzitnom Plutonu" je samo naglašavao aktuelnu situaciju koja se Ivanu Bosiljčiću dešavala.

Sve u svemu, nemam običaj da tvrdim kada nisam potpuno siguran a u ovom slučaju pokušavam da sve ono što znam o njemu (a znam malo) i ono što drugi navode pronađem u karti za vreme rođenja u 10:30 AM pa su i moji komentari upravo to, konstatacija da se mnogo toga (skoro sve) vidi.

Re: Rektifikacija natalne karte Ivana Bosiljcica 7 years, 6 months ago #4963

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
U seriji Nepobedivo srce i Ranjeni Orao njegove ljubavi počinju kroz tajnost što nam opisuje njegove 5. polje u Ribama...U seriji Nepobedivo Srce, njegova devojka je bolesna i leži u banji - 5. polje u Ribama (bolest, banja)...Njegova voljena je bogata - Neptun u 2. polju i iz bankarske porodice - Neptun u 2. polju...To isto opisuje i vladar njegovog 7. polja...

Re: Rektifikacija natalne karte Ivana Bosiljcica 7 years, 6 months ago #4964

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
Najveću slavu stekao je glumom u seriji "Stižu dolari" - Vladar Ascendenta, Pluton u Vagi - novac, dolari (u 12. polju - strana valuta iz daleke zemlje).

Glumio u seriji "Ljubav i mržnja" - Vladar Ascendenta Pluton (mržnja) u Vagi (ljubav).

Film "Na lepom plavom Dunavu" - Vladar Ascendenta Pluton (reka, Dunav) u Vagi (lep).

Predstava "Cigani lete u nebo" - Vladar Ascendenta Pluton (romi) lete u nebo (12. polje -nebo).

Glumi u pozorištu na terazijama - Vladar Ascendenta na 5. stepenu (pozorište), sa vladarom Plutonom u Vagi (terazije).

Re: Rektifikacija natalne karte Ivana Bosiljcica 7 years, 6 months ago #4965

• vajner
  • Platinum Boarder
Kako se u njegovoj karti vide zapažene uloge u poznatim predstavama i filmovima kao što su:
- Kiss me Kate,
- Chicago,
- Svetlosti pozornice,
- Jasmin na stranputici,
- Jadnici,
- Hamlet,
- Bogojavljenska noć,
- Maratonci trče počasni krug,
- Bela lađa,
- O štetnosti duvana,
- Nepobedivo srce,
- M(j)ešoviti brak,
- Ljubav, navika, panika,
- Poslednja audijencija,
- Ljubav njene majke,
- Strah od letenja, itd...

Re: Rektifikacija natalne karte Ivana Bosiljcica 7 years, 6 months ago #4966

• Joe
  • Gold Boarder
Reci mi kako tacno mogu da se vide po tebi... najbolje i najupecatljivije. Da li iz 5.polja ili iz celokupne natalne karte, njegovo 1.polje i sl. Teško je baš biti siguran da je zbog toga i toga jer cela karta može to da opiše. Recimo da bi mogao ovako da pretvaram simboliku:
- Kiss me Kate, Venera (poljubac) u Strelcu (sa strankinjom)… na stepenu vage tu je I Neptun (romantika), trigon mesec (emotivno)
- Chicago, (šta je u znaku ovaj grad?)
- Svetlosti pozornice, (lav , lav; predpostavljam da je najjače mesec vladar 5.polja u Lavu na 17.stepenu, da ne spominjem i konjukciju sa jupiterom na 5. Stepenu lava)
- Jasmin na stranputici, (cveće – venera, stranputica – neptun)
- Jadnici, (jarac)
- Hamlet, (“Biti ili ne biti” – venera – dvoumljenje)
- Bogojavljenska noć, (neptun – bog I noć)
- Maratonci trče počasni krug, (Jupiter kao trčanje, maratonci – jarac…svi imaju po 100 godina)
- Bela lađa, (neptun lađa, belo – venera?)
- O štetnosti duvana, (ribe – pušenje, duvan)
- Nepobedivo srce, (sunce – srce, u konjukciji sa marsom u jarcu (nepobediv))
- M(j)ešoviti brak, (venera – brak, još na 7.stepenu, ko se meša? Neptun? Nije jasno kakav brak, još na 19.stepenu, nisam nešto ozbiljno gledao tu seriju)
- Ljubav, navika, panika, (venera – ljubav, navika – jarac, panika – uran, ljubav kao navika ne ide – venera kvadrat Saturn).
- Poslednja audijencija, (šta je to?)
- Ljubav njene majke, (venera – ljubav, majka – mesec, pa u trigonu, majci je bitna ljubav)
- Strah od letenja, (uran u 12., ili 12.polje na vodoliji)
Ako bi bilo sudeći po 5.polju, iz tvoje natalne karte Vajner, 5.polje opisuje da glumi ekstra facu, možda ono svetla pozornice opisuje, iz Urankine ima više simbolike jer se neptun dosta provlači, a iz moje nepobedivo srce… Mada u Urankinoj karti ima puno planeta u Jarcu u 3.polju, što možda lepo opisuje maratonce koji trče počasni krug…dete – merkur, otac – sunce, deda – jarac, u 3.polju – svi trče.
Sve zavisi koja mu je najupečatljivija uloga, a to nisam toliko detaljno studirao.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.43 seconds