Welcome, Guest
Username Password: Remember me
Opis ili pravila ove diskusije
  • Page:
  • 1

TOPIC: Milos Crnjanski

Milos Crnjanski 7 years, 9 months ago #4660

• Mesecevcvet
Cao svima, da li neko mozda zna tj. ima podatke rodjenja i vremena Milosa Crnjanskog, jako bih volela da vidim njegovu natalnu kartu?

Re: Milos Crnjanski 7 years, 9 months ago #4663

• Nikola
  • Administrator
E, lepo je da se neko setio divnog Crnjanskog...igrom slučaja, znam da je u Beogradu živeo u zgradi u čijem prizemlju je bila kafana (Sunce, Lav,) u koju sam nekad često odlazio, a koja se zvala Vltava. Ta kafana (Sunce) je dobila ime po jednoj reci - Škorpija....

Sasvim je onda logično da ima Sunce (kafana) u 4.polju (Mesto života, opisuje najbližu okolinu, deo grada gde živimo) u znaku Škorpije (reka...).Ili da mu Sunce vlada 4.poljem.

Uz to, Vračar, lepi deo Beograda je "rođen" u znaku Lava (vladar Sunce).
Last Edit: 7 years, 9 months ago by Nikola.

Re: Milos Crnjanski 7 years, 9 months ago #4664

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
Milos Crnjanski rodjen je 26.10.1893 godine u Čongradu (Austrougarskoj).
Posle kraćeg iščitavanja njegovih podataka na Vikipediji došla sam do zaključka da on može u podznaku biti Blizanac (pisac) čiji je vladar Merkur na 24. stepenu u 6. polju. Ovaj Merkur, kao i Neptun u 1. polju doneli su mu želju da upiše medicinu, koju nije završio.
Jupiter iz 12. polja je u konjunkciji sa Ascendentom, te je on kasnije završio studije filozofije.

Zanimljivo da je on napisao knjigu " Velika seoba naroda ". U njegovom horoskopu Mesec (narod) nalazi se na Algolu, Ascendentu prve Srpske države i u konjunkciji je sa Jupiterom (seoba - prelazak iz jedne zemlje u drugu) u 12. polju. O seobi govori i vladar 4. polja, Sunce koje se nalazi u konjunkciji sa Uranom (promena mesta - seoba).
Last Edit: 7 years, 9 months ago by Uranka11.

Re: Milos Crnjanski 7 years, 9 months ago #4665

• Nikola
  • Administrator
I on sam je bio izbeglica (Ribe, Neptun)...u izbeglištvu je radio kao Obućar - Ribe, Neptun.
Studije medicine i biti obućar lepo opisuje Neptun u 1.polju...i vladar Ascendenta na stepenu Riba (24)...

Re: Milos Crnjanski 7 years, 9 months ago #4666

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
Baš tako....Taj Neptun i vladar Ascendenta su ga kasnije naveli da završi i hotelijerstvo (Neptun)

Kao podznak Blizanac radio je kao novinar (Blizanci).
Radio je čak i za naše ambasade, i kao diplomata. O tome nam govori 6. polje koje počinje u znaku Vage, čiji je vladalac Venera u Strelcu (ambasade, diplomatija).

Pošto je radio i kao profesor, Ascendent je na 5. stepenu (Stepen Lava - profesura).
Danas se dodeljuju i nagrade (5 stepen - Lav) Miloša Crnjanskog što je još jedna potvrda da je njegov Ascendent na 5. stepenu (5. stepen - Lav - nagrade)

Evo i natalne karte Milosa Crnjanskog.This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.

Uploaded with ImageShack.us
Last Edit: 7 years, 9 months ago by Uranka11.

Re: Milos Crnjanski 7 years, 9 months ago #4667

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
I za kraj potvrde da je njegov Ascendent u Blizancima je poštanska marka (Blizanci) na kojoj je njegov lik.

This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.

Re: Milos Crnjanski 7 years, 9 months ago #4669

• Mesecevcvet
Interesantno je da je on napisao i tri drame. Jedna je cak o Nikoli Tesli. Bilo bi lepo da se neko seti toga i da se postavi jedno od tih dela . Mislim da je steta sto je toliko zapostavljen kao nas stvaralac.

Re: Milos Crnjanski 7 years, 9 months ago #4670

• Mesecevcvet
Nije imao dece, da li se to moze zakljuciti na osnovu merkura na 24 stepenu, nestanak, ono sto nestaje?
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.13 seconds