Welcome, Guest
Username Password: Remember me
Opis ili pravila ove diskusije

TOPIC: Luka Bojović

Re: Luka Bojović 8 years, 3 months ago #1980

• Dmitra
Razmišljam danima: možda je Luki podznak Jarac. Onda bi na vrhu XII polja bio Strelac - hapšenje u inostranstvu. Jupiter sekstil Venera - klopao sa prijateljima. Kum je označen XII poljem. Jupiter kvadrat Mars (kum je ubijen). VI polje počinje u Blizancima. Vladar je otišao u Škorpiju i ima opoziciju sa Marsom (opet oružje). Posle Blizanaca ide Rak - Mesec, otvorio pekaru, a Pekar mu je nadimak (Mesec u prvom polju). Vladar VII polja Mesec u Vodoliji - žena u inostranstvu. Vladar X polja u konjukciji sa Suncem - poznati otac. Vladar IV polja Venera u konjukciji sa Neptunom (čini mi se da sam pročitala negde da majka ima veze sa muzikom - nisam sigurna). Mlađi brat predstavljen III poljem - opet simbolika Ovna. Jupiter kvadrat Merkur - lažni papiri. Tranzitni Jupiter (vladar XII polja) ulazi u IV polje - treba da se vrati u zemlju, ali će ići preko Marsa ...

Re: Luka Bojović 8 years, 3 months ago #1981

• Nikola
  • Administrator
?????

Rak - Mesec, otvorio pekaru, a Pekar mu je nadimak (Mesec u prvom polju)

A odkud je to pekara...?????

Jupiter kvadrat Merkur - lažni papiri.

A što ovaj aspekt daje "lažne papire"...?

Vladar VII polja Mesec u Vodoliji - žena u inostranstvu.

A odkud ovo daje ženu u inostranstvu...????

Last Edit: 8 years, 3 months ago by Nikola.

Re: Luka Bojović 8 years, 3 months ago #1982

• Dmitra
Mesec kao ishrana, hleb.

Merkur kvadrat Jupiter je blefiranje. U ovom slučaju Merkur su papiri, Jupiter vezan za inostranstvo, znači pasoš.

Mesec (žena) u Vodoliji (nešto strano) - žena u inostranstvu. Ovaj položaj obuhvata mnogo šire značenje (razlika u godinama, statusu, religiji, obrazovanju itd.), ali se za nju zna da je u inostranstvu.

Dodatak:

Saturn na vrhu VII polja sekstil Mars - suđenje zbog nošenja oružja i trigon Merkur (lažnih dokumenata). Prisutan je kvadrat između Saturna i Plutona (kriminal).

Navodno je osuđen krajem 2007. godine što se poklapa sa tranzitom Jupitera kroz XII polje.

Pozdrav od Merkura u Vagi (drago mi je da čujem tuđe mišljenje).

Re: Luka Bojović 8 years, 3 months ago #1983

• VENUS
  • Fresh Boarder
Dmitra,

Hleb je Bik-hrana.
Merkur kv Jupiter nikako nije blef - blef je Neptun.Lazne papire daje Merkur-Neptun aspekt.
Inostranstvo je Strelac/Jupiter-inostranstvo nema veze sa Vodolijom.
Astroloska logika ti je ovde stvarno potpuno promasena odn. nema je.

Re: Luka Bojović 8 years, 3 months ago #1984

• Dmitra
Evidentno je da moraš da ponovo baciš pogled na početničku astrologiju: značenje samih planeta, njihov položaj u znacima, kao i značenje aspekata, i da to konačno savladaš.

Ne možeš da ograničiš značenja u smislu da samo ove dve planete u određenom aspektu daju tu i tu simbliku i ni jedna druga planeta. Astrološka simoblika je mnogo šira.

Ako neko ima drugačije mišljenje od tvog, time ne govori da si glup, nego da bi stvar mogla da se pogleda i iz drugog ugla.

Tvoje pisanije govore da su tvoje prvo i/ili treće polje ograničeni odnosno ugroženi, a do devetog polja nisi ni stigao.

Pozdrav

Re: Luka Bojović 8 years, 3 months ago #1985

• Nikola
  • Administrator
Mesec kao ishrana, hleb.

Lupetanje, naravno...

Mesec je egzaltiran u znaku Bika - hrana, no koja bi to hrana bila. Mesec vlada svim tečnostima , znak Bika vlada kravama od koje dobijamo Mleko, a od mlaka se dobija sir.
Dakle, Mesec kao hrana može biti mleko ili Sir ( i slični proizvodi od mleka), NIKAKO Hleb...Hleb nije tečan...

Merkur - papiri u aspektu sa Jupiter može dati lažne papire ali samo ako je jedna od tih planeta u 12.polju, na stepenu Riba (12, 24) ili ako je jedna od tih planeta u Aspektu sa Neptunom.

Sam po sebi, aspekt Merkura i Jupitera ne može dati lažne papire

PS
Imam Neptun u 3. polju , pa uslovno rečeno imam lažne papire...

---------------------------

Mesec je nešto domaćeg porekla (vlada znakom Raka) pa položen u Vodoliji ne može dati Ženu iz Inostranstva. Može pod uslovom da je na stepenu Strelca (9, 21) ili ima aspekt sa Jupiterom. Ali sam položaj Meseca u znaku Vodolije ne daje to....čista glupost

U Astrologiji je sve jasno definisano, ta i takva "šira značenja" nemaju "podršku" u Astrološkoj Logici.

PS
A da su ta "šira značenja" zabavna, jesu...

Re: Luka Bojović 8 years, 3 months ago #1990

• Dmitra
Pol Hajdn ,,Neptun vizionarski sanjar'', Beograd, 2004, str. 169-170

,,Natalni Neptun u 3. kući

Neptun ovde može da ometa mentalnu sposobnost, da posebno negativno utiče na koncentraciju, usredsređenost i racionalnost... tako da pokušaji učenja i studiranja obično bivaju ometeni nesposobnošću ličnosti da se koncenriše... Trebalo bi uvek da se čuvate Neptunovog iskrivljavanja stvari.''

Očekivala sam da ću ovde naići na miroljubivu razmenu zanimljivih ideja, ali sam pogrešila.Da se ne slažemo, ne slažemo se. Lično volim da čujem skoro svačije mišljenje, ali mi izjave tipa ,,Ja sam najpametniji, ja sve znam'' smetaju (naročito kada nisu tačne).

Očekujem još jedan izraz ega u sledećem pismu.

Pozdrav

Re: Luka Bojović 8 years, 3 months ago #1991

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
Dmitra, kad ti jedna osoba kaže da nisi u pravu, možda ne treba da posumnjaš u sebe, ali kada ti tri osobe kažu da nisi u pravu, onda sigurno nisi u pravu....

I nije nikakav ego u pitanju kada ti neko kaže da ne znaš materiju...Svi smo ovde, sem Nikole, sa pseudonimima i nadimcima, i niko od nas nema nikakve koristi od toga da bude u pravu....
Last Edit: 8 years, 3 months ago by Uranka11.

Re: Luka Bojović 8 years, 3 months ago #1992

• Nikola
  • Administrator

Očekujem još jedan izraz ega u sledećem pismu.

Opet pogrešno, ja sam pisao iz ugla Astrološke logike i objasnio zašto je tvoje mišljenje pogrešno...to nema nikakve veze sa sujetom...ima veza sa Astrologijom.

,,Natalni Neptun u 3. kući

Neptun ovde može da ometa mentalnu sposobnost, da posebno negativno utiče na koncentraciju, usredsređenost i racionalnost... tako da pokušaji učenja i studiranja obično bivaju ometeni nesposobnošću ličnosti da se koncenriše... Trebalo bi uvek da se čuvate Neptunovog iskrivljavanja stvari.''

(Dobar primer šta znači učiti Astrologiju iz loših knjiga...)

Opet pogrešno, moji tekstovi, knjige , postovi na sajtu, proces analize i razmišljanja, nemaju nikakve veze sa gore navedenim.....to je bar lako proveriti...

PS
Sve misaone procese (koncentracija, učenje) opisuje položaj Merkura u horoskopu, a ne 3.polje...
--------------

Umesto onog što si napisala u svom zadnjem postu, logičnije bi bilo da si probala da Astrološkom Logikom objasniš svoje mišljenje...

PS
A mene takva Astrologija, koja se ne zasniva na zdravoj Astrološkoj Logici iskreno zabavlja...

Re: Luka Bojović 8 years, 3 months ago #2013

• Nikola
  • Administrator
Svi smo ovde, sem Nikole, sa pseudonimima

Pa, ja sam uzeo svoje ime kao pseudonim... Sakrio sam se u svoje ime (Neptun u 3.polju)...

Re: Luka Bojović 8 years, 3 months ago #2022

• estrella
Tekstove, diskusije, pratim samo kao gost jer su izuzetno interesantni, onako malo koliko mi astrološka pismenost dozvoljava
Nego naletela sam na članak koji će vam svakako biti interesantan, a u svetlu ove teme, baš je malopre objavljen na Press-ovoj internet stranici.
Zaista su čudne ljudske sudbine,...

www.pressonline.rs/sr/vesti/hronika/stor...e+Bojovi%C4%87u.html
Žena Luke Bojovića je ćerka čuvenog golmana Partizana Petra Borote (15.03.1952. Beograd-12.02.2010 Đenova)

Re: Luka Bojović 8 years, 3 months ago #2023

• estrella
Bez smajlija na kraju jer nema ama baš ničeg smešnog u priči....

Re: Luka Bojović 8 years, 3 months ago #2026

• Hajkula
  • Gold Boarder
Nikola wrote:
Svi smo ovde, sem Nikole, sa pseudonimima

Pa, ja sam uzeo svoje ime kao pseudonim... Sakrio sam se u svoje ime (Neptun u 3.polju)...

koje je isto kao i ime Sveca, pošto je Sunce u Ribama, najpoznatija Slava, Sveti Nikola

Re: Luka Bojović 7 years ago #5815

• Denebola
  • Expert Boarder
Brat Luke Bojovića ubijen sa 4 hica u centru Beograda[left][b]Ranjeni je imao prostrelne rane glave, grudnog koša, stomaka i podlaktice i zatečen je bez svesti i sa jedva primetnim disanjem. Ispaljeno 12 metaka...
Premijer i ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić potvrdio je da je danas u centru Beograda ubijen Nikola Bojović, brat Luke Bojovića, koji se nalazi u zatvoru u Španiji i koga potražuju srpske vlasti. "Prema informacijama koje sam dobio od policije, tačno je da je jutros ubijen Nikola Bojović", rekao je Dačić.

Prema njegovim rečima, Nikola Bojović je od ranije poznat policiji, a više informacija znaće se nakon uviđaja. Bratu Nikole Bojovića, Luki, u odsustvu se sudi u Specijalnom sudu u Beogradu za više ubistava i pokušaja ubistava. Kako su javili beogradski mediji, nepoznati napadač pucao je na Bojovića sa više od 20 metaka u ulici Carice Milice oko sedam časova.
Na pocetku teme Nikola pise da Vuk Bojovic ima Mars u Skorpiji (Ubistvo) u 12 kuci (atentati) kao vladara 5 kuce (deca), jos jedan pokazatelj jako loseg uticaja 18 stepena..

Re: Luka Bojović 7 years ago #5817

• Nikola
  • Administrator
Baš danas razmišljam o sudbini oca Vuka Bojovića, čoveka koji je sjajno sredio ZOO vrt u Beogradu i učinio puno toga dobrog i za Beograd i sam ZOO vrt, i životinje, uticao je i na sve nas u Beogradu da imamo mnogo bolji i humaniji odnos prema životinjama.

A sa druge strane, ima dva sina kriminalca, jedan je u zatvoru, drugi ubijen...

Vuk Bojović ima 5.polje (deca) u znaku Ovna, a vladar Mars je u 12.polju (kriminalci) u znaku Škorpije, i to na 18. stepenu, zaista najgorem stepenu u zodijačkom krugu...
Time to create page: 0.42 seconds