Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Sutra u BG simpozijum "Zašto je Horoskop prevara"?
(1 viewing) (1) Guest
pravila diskusije
opis ili pracvila diskusije
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Sutra u BG simpozijum "Zašto je Horoskop prevara"?

Sutra u BG simpozijum "Zašto je Horoskop prevara"? 6 years, 7 months ago #6358

Astronomi i psiholozi će sutra otvoreno diskutovati o tome zašto je horoskop prevara i na kraju pozvati sve domaće medije da razmotre potpuno ukidanje astroloških rubrika.
Na izuzetno posećenim tribinama u Velikoj sali Studentskog kulturnog centra se tokom 2013. godine razgovaralo o genima i nacijama, kometama, vanzemaljcima, robotima budućnosti, nuklearnim elektranama, GMO-u i drugim aktuelnim temama u vezi sa naukom.

Na poslednju ovogodišnju, pretprazničnu tribinu, Centar za promociju nauke je pozvao neke od najzanimljivijih sagovornika iz naučne zajednice u Srbiji, sa idejom da otvori još jednu kontroverznu temu i podstakne publiku da se suoči sa rasprostranjenim zabludama.

Tako će u sredu, 18. decembra, u 19 sati, astronomi i psiholozi u Velikoj sali SKC-a razgovarati o tome zašto je horoskop prevara i pozvati domaće medije da razmotre potpuno ukidanje astroloških rubrika.

Učesnici:

Milan Ćirković, astrofizičar, Astronomska opservatorija u Beogradu i Univerzitet u Oksfordu

Igor Smolić, astronom, Institut za fiziku u Beogradu

Oliver Tošković, psiholog, Laboratorija za Eksperimentalnu psihologiju, Filozofski fakultet u Beogradu

Voja Antonić, naučnopopularni pisac i slobodni konstruktor (PSIHOPATA)

Moderator: Slobodan Bubnjević, urednik Komunikacija, CPN.

Re: Sutra u BG simpozijum "Zašto je Horoskop prevara"? 6 years, 7 months ago #6359

• Nikola
  • Administrator
Hehe...već sam video tu vest.

Psi laju, karavani prolaze...Ne treba obraćati pažnju na te budale. Imaju pravo na svoje mišljenje i stav. U prevodu, i budala ima pravo da ima svoje mišljenje i stav...

Re: Sutra u BG simpozijum "Zašto je Horoskop prevara"? 6 years, 7 months ago #6360

Ma užas, pa kakva je to debata na kojoj su samo istomišljenici? Nije mi jasan ovaj Antonić šta želi da postigne sa pljuvanjem Astrologije na svakom svom pojavljivanju u medijima. On je Rak u Horoskopu i baš mi je čudno da se ovako ponaša pošto znam da je on jedan od inicijatora ovog sranja od skupa.
Last Edit: 6 years, 7 months ago by Scorpion25.

Re: Sutra u BG simpozijum "Zašto je Horoskop prevara"? 6 years, 7 months ago #6361

• Nikola
  • Administrator
Ja to vidim ovako - da živimo na primer pre 200-300 godina ili više, ti likovi što prave tu tribinu bi bili članovi inkvizicije, a mi koji se bavimo Astrologijom bi verovatno (sigurno ) završili na lomači...

A ovako, pošto ipak živimo u 21. veku, oni naprave tribinu, pa malo laju, a mi se na taj lavež ne obaziremo - Psi laju a karavani ..........Treba se na to obazirati kao što se nosorog obazire na ujed komarca...
Last Edit: 6 years, 7 months ago by Nikola.
The following user(s) said Thank You: zlatkoOS

Re: Sutra u BG simpozijum "Zašto je Horoskop prevara"? 6 years, 7 months ago #6371

• Zmajče
  • Expert Boarder
Bože svašta
Zar ne mogu ništa pametno da napišu pa traže 5 minuta slave u ovakvom simpozijumu?

Jaki su mi i gosti, sve moj do moga

Javila mi se jedna klijentkinja,kojoj sam davno tumačila natal, da mi potvrdi da se zaista dogodilo ono što sam joj rekla u vezi mesta i načina upoznavanja budućeg muža. Ovo je za mene još jedna potvrda da je Nikola zaista upravu

Re: Sutra u BG simpozijum "Zašto je Horoskop prevara"? 6 years, 7 months ago #6375

• Nikola
  • Administrator
I šta bi sa Tribinom...jel smo saznali zašto je Horoskop prevara...

Šta kažu inkvizitori iz bivših života...?

Re: Sutra u BG simpozijum "Zašto je Horoskop prevara"? 6 years, 7 months ago #6376

• Zmajče
  • Expert Boarder
Upravo tražim po netu snimak tribine. Izgleda da još uvek nisu objavili.

U državi nam sve divno funkcioniše da nisu mogli bolju tribinu da organizuju
Ko zna kakav imaju horoskop pa im se ne sviđa to što su čuli o sebi

Re: Sutra u BG simpozijum "Zašto je Horoskop prevara"? 6 years, 7 months ago #6378

• Nikola
  • Administrator
Da ne ispadne "Kao nas to ne interesuje, a ipak reagujemo na pojavu takvih likova"....

Meni je to jednostavno zabavno. Kao kada bi neko Nikoli Tesli objašnjavao da struja ne postoji.....Da vidimo koji su argumenti za njihovu tezu, Horoskop je Prevara....zabavno je to čuti. Meni bar....

Argumenti budale, pod uslovom da ne reagujete na to ozbiljno, u smislu dokazivanja tačnosti našeg stava i tvrdnje, su uvek zabavni...

Re: Sutra u BG simpozijum "Zašto je Horoskop prevara"? 6 years, 7 months ago #6434

Upravo na BG hronici bio prilog o Astrologiji iz ugla psihopate Voje Antonića koji nas je sve popljuvao i rekao da nam je važno samo koliko ko ima dubok dzep od klijenata i da se jednom za sva vremena treba razotkriti ko je prevarant a ko naučnik.

Hahahahahahahahhahah Nije mi jasno čemu ovoliko insistiranje da pljuje astrologiju ovaj nečovek? On plaća neki dug prošlog života sigurno.

Sreća pa pijem pivo i ne uzbuđuje me jedno sedo pseto sa svojim uskoumnim pogledima na svet.

Re: Sutra u BG simpozijum "Zašto je Horoskop prevara"? 6 years, 7 months ago #6436

• panić
  • Gold Boarder
Već sam kačio pesmu na ovom forumu mog omiljenog izvođača Balaševića...

Pesma se zove Šansona(kvalitetan tekst koji ima vrednost sam za sebe) ili ti napravljen je samo da ga odabrani razumeju...

Ista je priča sa Astrologijom...

O, Boze dragi, sve sto kazem odmah vuce na šansonu
Tako na penal dospevam da svaku glupost otpevam.

I vec se plašim da sam veštac ili vec u tom fazonu
Jer sve sto pevam pogodim, uvek se tako dogodi...

Gone me k'o da sam vražiji vrag, i sve je manje onih kojim sam drag,
I sve je vise onih što mi bas nisu skloni...
Hteli bi da mi smrse končiće, ali pobrkacu im loncice...

pametnom dosta...

Re: Sutra u BG simpozijum "Zašto je Horoskop prevara"? 6 years, 7 months ago #6439

• Nikola
  • Administrator
Sreća pa pijem pivo i ne uzbuđuje me jedno sedo pseto sa svojim uskoumnim pogledima na svet.

U prošlom životu je bio Veliki Inkvizitor, garant....

Re: Sutra u BG simpozijum "Zašto je Horoskop prevara"? 6 years, 7 months ago #6440

Mislim da je Antonić seksualno neispunjen a frustracije koje ima ukazuju i na sklonost istom polu (nemam ništa protiv) ali sve ukazuje da je zagoreo ko ciganski tiganj. Treba neko da ga dobro oriba.

Re: Sutra u BG simpozijum "Zašto je Horoskop prevara"? 6 years, 7 months ago #6461

Re: Sutra u BG simpozijum "Zašto je Horoskop prevara"? 6 years, 7 months ago #6462

• Zmajče
  • Expert Boarder
Pogledala sam 20-ti minut predavanja i zaustavila se na konstataciji učesnika da "Astrolozi laskaju" onima kojima tumače Ne sećam se da je Nikola bilo kome laskao

Vidi se da učesnici pojma nemaju o astrologiji. Suvišno je i diskutovati na njihove konstatacije.

Re: Sutra u BG simpozijum "Zašto je Horoskop prevara"? 6 years, 7 months ago #6463

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
I ja sam odgledala ovo predavanje i moram reći da sam izgubila par sati svog života uzalud.
Kao prvo, primer psihologa koji se bavio astrologijom je primenjen a da se uopšte ne zna zašto je to spomenuto jer ni oni sami ne znaju šta se na kraju te priče desilo sa tim astrologom, kao ni da li mu je je ta metoda upisa dece bila uspešna ili ne.

Psiholog koji je govorio protiv astrologije, negde u sredini svog izlaganja, rekao je da nije upućen u astrologiju, pa se pitam ako nije upućen, što je došao da je komentariše u negativnom svetlu?!

Astrofizičari, skoro da nisu ni komentarisali...Pričali su nešto, a da ni sami ne znaju šta su rekli.

Najsmešniji je bio pisac...Mislim, stvarno...Kako on može da bude kompententan da diskutuje o astrologiji?

Na kraju su pokazali koliko poštuju astrologe. Naime, posle debate, dozvolili su posetiocima da postavljaju pitanja. Ali, niko nije hteo da im da mikrofon. Zar je bilo teško preneti par metara mikrofon da bi svi čuli pitanja koja oni postavljaju?! Nije bilo teško sigurno, jer sam ja 15 godina radila u medijima i znam da je to bilo teško koliko i preneti čašu vode sa jednog na drugo mesto, udaljeno 4 metra.

Na kraju se ova mala družina ogradila od cele priče i rekla da oni nisu komentarisali astrologiju nego horoskop.
Takođe, govorili su da astrologija nije nauka jer ima puno grešaka. Ako je medicina nauka, zašto niko ne može da mi objasni zbog čega rak nastaje i kako se leči? Ako je hemija nauka, nek mi neki hemičar kaže - da li je Periodičan sistem elemenata potpuno kompletiran? Ako je fizika ili astrofizika nauka, zašto onda malo, malo pa menjaju neke teorije o nastanku univerzuma itd?! Po mom mišljenju, svaka nauka nije u potpunosti otkrivena i svaka je puna grešaka, čije kockcice, ljudi vekovima pokušavaju da usklade u celinu.

Lepo je rekao Veličković na kraju izlaganja...Nisu ni svi astrolozi isti. Kao i doktori, umeju da daju pogrešnu prognozu (tj. odete kod jednog lekara on vam kaže da bolujete od povišenog krvnog pritiska, a drugi vam kaže da imate tromb).
A najgore je kada se zbog jednog lošijeg astrologa, pokvari slika o astrologiji uopšte.
Da sam imala mogućnost da komentarišem ovo izlaganje, postavila bi im pitanje - Da li ste ikad bili kod astrologa i kod kojeg?
Last Edit: 6 years, 7 months ago by Uranka11.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.33 seconds