Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Učiti Astrologiju iz Života :::::::::::::::
(1 viewing) (1) Guest
pravila diskusije
opis ili pracvila diskusije

TOPIC: Učiti Astrologiju iz Života :::::::::::::::

Učiti Astrologiju iz Života ::::::::::::::: 7 years, 11 months ago #626

• indii
Pozdrav ..

Prva misao koja mi je pala na pamet dok sam jučer čitala dvije tužne vijesti (koje su mi doslovno "iskočile" iz mnoštva vijestica tog dana) jest da MJESEC tranzitira znakom VAGE!

Mjesec u Vagi predstavlja manekeneke, ljepotice - zar ne, a ovdje se radi o dvije, na žalost, tužne vijesti -- preminula je Eva Ekvall (29) - bivša miss Venezuele 2000-te godine - od tumora dojke i srpska manekenka Tijana Milošević (30) -> to bi otprilike i bio njihov prvi Saturnov povratak,,,,

Dakle, dok sam čitala tu vijest, točno u 23. 35 sati -----
Mjesec je bio na stupnju 22 u Vagi, dok je Saturn na stupnju 27 - stupanj Blizanaca (iz priloženog je očito što sam čitala i o kome u datom momentu = Mjesec kao pokazatelj događaja trenutka tog dana) ,,,,, a Venera - kao vladarica Vage - na stupnju Raka u Jarcu!

Znači, ne samo da je MJESEC bio na STUPNJU 22 JARCA - ubiti, biti ubijen - u Vagi,
već je i Venera na stupnju Raka (Mjesečev stupanj) u Jarcu (Saturn) ------
što je sve simbolika (Rak-Jarac, Mjesec-Saturn) zloćudne bolesti o kojoj sam čitala ... ali i pokazatelj naziva agencije "Model tattoo"

Bilo bi dobro da na ovoj temi pišemo slične primjere iz života (trenutno čitam, gledam, pjevam i slično .... ))) bazirane na stupnjevima, pa ćemo svašta i naučiti jer beskrajna je astrosimbolika, kao što znamo!

Učiti astrologiju iz života neprocjenjivo je, fakat --- baš kako je Nikola uvijek govorio i poticao da se uči
Last Edit: 7 years, 11 months ago by .

Re: Učiti Astrologiju iz Života ***** 7 years, 11 months ago #627

• indii
Iako, ono što nemamo zapisano u natalu nećemo vjerojatno ni primjetiti ---
upravo zato su primjeri iz života korisni i učeniku i učitelju ...

Da li bi, pitam se, meni uopće zapela ova dva texta za oko da nemam natalno VE
na blizanačkom stupnju - duplirano? Ipak se čini da primjećujemo SAMO ono što je
zapisano i samo nama dato - to iskustvo iz mene progovara

Re: Učiti Astrologiju iz Života ***** 7 years, 11 months ago #632

• Nikola
  • Administrator
A ja sam noćas, na taj tranzitni aspekt Mesec konjunkcija Saturn, gledao emisiju o psima (Mesec) koji imaju Rak (Mesec u aspektu sa Saturnom daje tu bolest - kao i Mesec na stepenu Jarca ili Saturn na stepenu Raka...)
Last Edit: 7 years, 11 months ago by Nikola.

Re: Učiti Astrologiju iz Života ***** 7 years, 11 months ago #633

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
Sinoć oko ponoći počela sam da čitam novu knjigu o autobiografiji jedne naše manekenke. Evo baš sada gledam da je oko ponoći Ascendent bio u Vagi, kao i Mesec....Manekenka je radila u inostranstvu o čemu govori Merkur u Strelcu....

ps. Knjiga počinje o njenom detinjstvu u Beogradu...Mesec je bio na Ascendentu Beograda....
Last Edit: 7 years, 11 months ago by Uranka11.

Re: Učiti Astrologiju iz Života ***** 7 years, 11 months ago #636

• indii
Da, fascinantno zaista!
Ja sam jučer nakon što sam postavila ovu temu,
išla pogledati kartu trenutka postavljanja teme -----
ASC je bio točno na Mjesecu na stupnju 22 u Vagi!

No, imam jedan interesantan primjer od prije cca mjesec dana, koji bi se mogao svesti na:
NIŠTA NIJE BILO, NIŠTA NEĆE BITI, SVE IMA SVOJ TOK I SVOJU SADAŠNJOST

Ovo je pronađeni papirnati brodić u mom omiljenom kafiću, upravo uslikan ....
Attachments:
  • Attachment This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.

Re: Učiti Astrologiju iz Života ***** 7 years, 11 months ago #637

• indii
... u simbolici moje VENERE u LAVU - MJESTA ZA ZABAVU u 9. polju - PUTOVANJE
na blizanačkom stupnju - PAPIRI!

Ispričavam se što se vraćam na svoju Veneru, nije mi cilj stavljati sebe u prvi plan,
ali je neophodno za ovu Astro pričicu

Bilo je to, dakle, 8. 11. 2011.

Mjesec je tranzitirao kroz moje 5. polje (zabava, kreativnost) na 15 Ovna (blizanački opet),
te činio trigon sa mojom VE na 15 Lava u 9. polju!
Venera vlada 6. poljem, ali i 11. poljem --- pa sam ja, upravo tog jutra po prvi puta (Ovan-prvi)
bila na kavi sa kolegicom s posla - koja je, gle čuda - u horoskopu Ovan!

Pronašavši odbačeni brodić uz prozor, bila sam oduševljena!
Uvijek me takve sitnice razvesele, što drugima izgleda ludo, al baš me briga za druge,
jer ja znam da ćemo se moj frend Uran i ja, skupa sa Venerom, jako dobro provesti
i doći do svakojakih pametnih saznanja!

Ipak je naš život šareni mozaik, sačinjen od zasebnih trenutaka sklopljenih u jednu cjelinu
i to je ono što je fascinantno kad se usredotočimo na stupnjeve koji daju završni ton našim
životnim momentima.

I tako sam ja - doživjela Brodić kao Znak za neku dalju Budućnost (što ne čudi zbog VE60UR) --
pa sam ga pokupila i čuvam ga kao amajliju

Rastvorim ja taj papirić od kojeg je načinjen brodić i skužim da je to bon za mobitel!
(i opet moja natalna Venera - novac na 15 - mali novac + mobitel = "vrijednosni papirić")

Na papiriću piše - vrijedi do 23. 5. 2015
Zainteresirala sam se za dotični datum i napravih kartu za taj bitan dan 2015. godine!

Pogledajte poziciju Merkura toga dana -----
ovaj je brodić zapisan upravo kroz taj retro Merkur u Blizancima na stupnju Riba i u Budućnosti ---
a da i ne govorim o tranzitima upravo toga dana u odnosu na moju natalnu .. fascinantno!
Attachments:
  • Attachment This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.

Re: Učiti Astrologiju iz Života ***** 7 years, 11 months ago #638

• Nikola
  • Administrator
A ja sam danas, na ulazak Meseca u znak Škorpije dobio vest da je umrla (Škorpija) jedna moja davnašnja učenica. To mi je saopštila naša zajednička prijateljica.

Rekla je :" Zamisli, zadnji put kada sam je videla, analizirala je svoju natalnu kartu...". A bila je odličan Astrolog.
Neka joj je laka zemlja...
Last Edit: 7 years, 11 months ago by Nikola.

Re: Učiti Astrologiju iz Života ***** 7 years, 11 months ago #639

• indii
Nikola wrote:

Rekla je :" Zamisli, zadnji put kada sam je videla, analizirala je svoju natalnu kartu...".
A bila je odličan Astrolog. Neka joj je laka zemlja...

Baš mi je žao, neka joj je laka zemlja.

Hm da, Mjesec u Škorpiji priziva i sjećanje na moju poznanicu od prije 10-ak godina koja me zamolila
da joj pogledam natalac - što sam obećala, no kako smo se rijetko sretale - u prolazu -
to se nikada nije dogodilo, na žalost. Preminula je iznenada, vrlo mlada....

Uvijek mi je beskrajno žao kad se toga sjetim i žao mi je što nije bilo prilike da joj protumačim kartu,
jer ju je stvarno zanimala Astrologija. Nije bilo suđeno, nisam stigla, Smrt je očito bila brža ......

Pa ipak kako je tragično preminula, uvijek pomislim da se možda moglo spriječiti ..
Našeg se usputnog razgovora sjećam kao da je bilo jučer ... točno se sjećam kojim tonom je govorila,
kako je sjedila i što je točno rekla .. s tim da - napominjem - bila je to tek usputna prolaznica ...

Čudno je to .. i svi ljudi koji ulaze u taj naš mali, tragikomičan život ---
neki ostanu urezani u sjećanje svježe i duboko, a da ih zapravo nismo ni poznavali.
Potrebna je tek jedna usputna ispaljena rečenica, a onda tragedija zabetonira sjećanje.
Kako to obično i biva......

Re: Učiti Astrologiju iz Života ***** 7 years, 11 months ago #655

• indii
Ističem interesantnu, pomalo zastarjelu vijesticu za koju ste vjerojatno čuli,
a koju sam pročitala maloprije, kada je Mjesec bio na 15 Sco (15 - blizanački stupanj - o djetetu je riječ )

"James Leininger (sad već 13-godišnji dječak) iz Lafayette u Louisiani,
u prošlom životu zvao se James Huston i bio je pilot američkog ratnog zrakoplovstva.
Ova je priča, kažu, dokaz da je reinkarnacija moguća; dječak se sjeća gotovo svega iz prethodnog života,
detalja iz ranog djetinjstva, trenutka kada je UMRO U MORU,
nakon što je japanska vojska oborila njegov zrakoplov nedaleko od Iwo Jime 3. ožujka 1945.
Evo kako glasi priča o njemu od samog početka, priča koju se dosad nitko nije usudio nazvati prevarom,
jer je u njoj puno i previše teško objašnjivih detalja koji su i najveće sumnjičavce
ostavljali s upitnikom iznad glave.
Tek nakon što je napustio kinderbet, James Leininger je iskazao golemu fascinaciju avionima.
Imao je tek 18 mjeseci kada je pokazao da poznaje stare ratne zrakoplove u detalje, pogotovo legendarni
F4U Corsair, tip lovca u kojem je Huston i poginuo.
Kada je napunio drugu godinu, mališan je počeo PATITI OD STRAVIČNIH NOĆNIH MORA,
te se ubrzo pokazalo da je SVAKE NOĆI iznova proživljavao svoju SMRT!
Svojim je roditeljima tada po prvi puta objasnio da se nekoć zvao James Huston,
da je služio na pomoćnom nosaču aviona Natoma,
da ja japanska vojska oborila njegov avion pogotkom u motor, te da je ŽIVOT SKONČAO U MORU.
Njegov se otac Bruce, isprva posve skeptičan prema reinkarnaciji, potom dao u istraživanje,
pa je poveo sina da upozna preostale živuće vojnike koji su služili na tom brodu.
Malo je reći da je ostao bez riječi.
Nakon što je maleni James ugledao svoje stare ratne drugove, one koje je znao, pozdravio ih je poimence!
No, ni tu šokantnim otkrićima nije bio kraj. Roditelji dječaka zatim su našli i Anne Barron,
sestru Jamesa Hustona, te je i starica ubrzo zaključila da je mališan – njen pokojni brat!
"To dijete mi je ispričao toliko raznih detalja iz našeg djetinjstva da nisam imala što zaključiti
osim da je to doista moj brat. Na primjer, prisjetio se naših portreta koje je nacrtala naša majka,
a za te slike baš nitko na svijetu osim nas nije znao", kazala je između ostalog gospođa Barron.
Priča o tom dječaku je nedavno objavljena i u knjizi Sole Survivor, a kako se čini,
uskoro će završiti i na FILMSKOM PLATNU ..."

Astrološki gledano, priča očito drži vodu

Trenutni tranzit Mjeseca u Škorpionu u trigonu sa prošloživotnim Uranom - avioni ..
(uključujući i južni mjesečev čvor vezan uz prošli život)

Merkur u Strijelcu na 7 - drito tranzitira natalni Pluton ovog dječaka - vladara Mjeseca u Škorpionu -
u njegovom 3. polju .....

Ono što je meni najfascinantnije jest natalni Mjesec dječaka!

Ako su u Mjesecu, a jesu, pohranjena sva sjećanja i sve emocije, upravo njegov Mjesec daje odgovor
Mjesec je u 1. polju (on sam) na stupnju 11 - stupanj Vodenjaka - avioni ----
Mjesec je u Vagi, a natalna Venera - kao vladarica - u jakom aspektu sa Jupiterom i južnim čvorom
koji se vezuje uz prošli život .... no, DUPLIRANO jer ---
prošloživotni i ovoživotni južni čvor su u konjunkciji sa prošloživotnim Uranom u Ribama ..
a zna se -> Ribe = sve su prošle i sve su bile .....

Po meni, njegov život je u nekoliko proteklih života bio povezan sa avionima!
Ne smije se zanemariti da se Mjesec se kreće od Urana i južnog čvora - u prošloživotnoj karti,
te ide prema Plutonu na stupnju 12 - stupanj Riba - prošloživotna sjećanja tko zna od kada,
ali i Pluton - smrt - u moru -> stupanj Riba .... tako je i skončao.

U ovom životu, također, Mjesec na 11 (vodenjačkom stupnju) u 1. polju (on sam) ide ka Plutonu,
ali na stupnju 7 - stupanj Vage - javnost, pa je predodređeno
da ta tragična (Pluton) priča (sadržana u Mjesecu) izađe u javnost (PL u dječakovom 3. polju!)

Kako je Pluton u Strijelcu (Strijelac, Jupiter - film) namjeravaju tu priču (PL u 3.)
pretočiti na filmsko platno (Jupiter u Ribama - natalno - na stupnju 15 0 UR = prošloživotni )

Kroz Plutona ka kojem se kreće u oba života => Mjesec u njegovom 1. polju je pokazatelj - rekla bih -
da se Duša "pročišćava" kroz mnoge živote, te kroz spoznaje i duboka iskustva doživljava transformaciju.

S tim da Mjesec u ovom životu ide od Marsa, a riječ i jest bila o napadu, agresiji --
zbog kojih je dječak i imao noćne more "zapisane u njegovom sjećanju" .........
Attachments:

Re: Učiti Astrologiju iz Života ***** 7 years, 11 months ago #657

• indii
Interesantno je i to da je dotični James Huston bio rođen 22-og u mjesecu .......
kad smo već kod znakovite simbolike .......

PS. inače to i jest pravilo, vrlo jednostavno, što se karmičke astrologije tiče ---
iz pozicije Mjeseca u natalnim kartama lako se iščita koju smo simboliku živjeli nekada
(to govori planeta od koje Mjesec odlazi), a koju simboliku moramo ispuniti u ovom životu,
govori simbolika planete ka kojoj se Mjesec kreće ......

Re: Učiti Astrologiju iz Života ***** 7 years, 11 months ago #658

• indii
ZAŽMURI

Venera je trenutno u Vodenjaku ----
pa mi je pala na pamet pjesma (Venera) od Bajage (Vodenjak)

Kako je Venera (boje) na stupnju Ovna (crveno)
malo originalne (Vodenjak) šminke samo za hrabre i samostalne žene - ne škodi!
Attachments:

Re: Učiti Astrologiju iz Života ***** 7 years, 11 months ago #678

• indii
Pa dobro, zar nitko nema nikakve primjere iz života?
Ne vjerujem!!!

Evo mog novog extra primjera!

Dobivam iznenadni mail - pisan kad je tranzitni Merkur na stupnju 7 - Vaga = pravda 120 Uran u Ovnu
---- istina na vidjelo!!!
U karti trenutka pisanja maila - koliko vidim - taj isti Merkur je bio u 7. polju u Strijelcu
i počinje na 7 stupnju Strijelca (ASC trenutka pisanja na 7 stupnju Blizanaca )
Jupiter je, znamo, u Biku (RETRO), a Venera u Vodenjaku jest i poklon, dobitak.

Venera na 3 stupnju (Blizanci-pisma) zasjela je točno na vrh mog 3. polja u Vodenjaku,
točnije ulazi u 3. polje - UPRAVO

Mjesec tranzitira znakom Strijelca - bio na stupnju vodenjačkom 11 dok sam čitala mail ---
što bi bio pokazatelj (u cijeloj ovoj priči) iznenadnog dobitka, ali i konačno - istine i pravde!

Ma ovi su stupnjevi extra

Naravno, obavještena sam da je pokrenut neki dug iz prošlosti (RETRO JU, VE u Aq) koji nisam dobila
davnih dana - nepravedno, a bilo je neophodno da to dobijem, DRITO u simbolici ME-UR!

Čini se meni da neće samo političari progovoriti istinu, već da će se to osjetiti i u našim malim
životima itekako!

Ovime sam iznenađena, jer čega nema bez toga se može čak i onda ako je neophodno i olašava život,
a i prošlo je cca 7 godina od te sitne nepravde (koja zapravo i nije tako sitna čim je nepravda
i koja me pogodila tada), ali mi je drago ovo čuti iako mi više nije bitna cijela priča -----
no opet sam se uvjerila, po tko zna koji put da kad tad sve dođe na svoje, da pravde ipak ima,
te da postoje ljudi koji vide i koji, kako je i u mailu navedeno žele da sve bude pravednije

Mora da osoba koja ga je pisala ima naglašen Uran, jer mi se čini da joj mozak fantastično radi ..
a osoba preko koje je sve to pokrenuto, malo je reći jest - Ovan.

Dakle, Uran u Ovnu čini svoje, konkretno, direktno i drito u glavu!
Toliko od mene za danas hihihi

Re: Učiti Astrologiju iz Života ***** 7 years, 11 months ago #679

• indii
PLUS

evo i slikice koja me osvojila i iskrsnula mi pred oči
kad je aktiviran vrh mog 3. polja (Blizanci-djeca, ali i - bicikl)
na stupnju 3 u Vodenjaku (svijetloplavo) trigon natalni Merkur .......
Attachments:

Re: Učiti Astrologiju iz Života ***** 7 years, 11 months ago #681

• Snezana60
Jutros krenula na posao i dok na autobuskoj stanici u holu cekam autobus, ulazi na vrata moj profesor iz gimnazije koji mi je predavao srpski jezik i knjizevnost...Obraduje se on meni, ja njemu i posle krace price vadi iz torbe fasciklu i iz nje novogodisnju cestitku uz napomenu da nije klasicna, ali da se iskreno nada da ce mi se dopasti...Na brzinu mi cita sadrzaj i kaze kako bi voleo da se cujemo telefonom...Daje mi broj, upisujem ga u mobilni tel. i odlazim jer je stigao autobus, uz obecanje da cu se javiti...
Zasto ovo pisem?
Profesor mi je izmedju ostalog rekao:" Ti si neko ko se pamti...Iz tebe tako izbija neka ljudskost koja magnetski privlaci i nemoguce je ne primetiti te...ti si pravi "nezaboravak"...
Moje prvo polje tranzitira saturn(pamcenje u vremenu)
Moje trece polje - polje komunikacije i saobracaja je u znaku strelca i jarca...Jupiter i saturn su u jarcu...Tranzitni mesec konjunkcija merkur tranzitira znak strelca i tranzitno sunce je konjunkcija moj natalni jupiter...
A evo i novogodisnje cestitke...

Umesto klasicne cestitke za Novu 2012.godinu:

Zelim ti srecu, ali ne takvu
koja se stice izolovanjem od sveta.
Niti takvu koja trazi da se zbog
lagodnosti odreknes svojih snova.
Zelim ti srecu da sve sto radis,
radis najbolje sto umes,
da razlikujes pokusavajuci,
da razlikujes dajuci, da razlikujes voleci.
V.S.
E. da...profesor je stariji gospodin u penziji koji pise poeziju,izdao je nekoliko zbirki pesama i naravno rodjen je u znaku strelca...

Eto...simbolika treceg polja, blizanaca-merkura,strelca-jupitera, jarca-saturna...

Re: Učiti Astrologiju iz Života ***** 7 years, 11 months ago #682

• indii
Divnooo
Super životni momenat uklopljen u astro-shemu tvog života, Snežana...
Što zaključiti osim planetice rade i više nego savršeno!

Time to create page: 0.31 seconds