Welcome, Guest
Username Password: Remember me
pravila diskusije
opis ili pracvila diskusije

TOPIC: Pluton - Neptun

Re: Pluton - Neptun 6 years, 11 months ago #5984

• vajner
  • Platinum Boarder
Zbog toga smatram da je egzaltacija Plutona (zmije) na 15. stepenu (stepen Blizanaca - govoriti, pričati).

Zašto je to 15° a ne 3° ili 27°?

Nemušti jezik bio mogao da bude i 11° i 23° Blizanaca.
Last Edit: 6 years, 11 months ago by vajner.
The following user(s) said Thank You: logos

Re: Pluton - Neptun 6 years, 11 months ago #5985

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
Vajneru, nije lepo što manipulišeš sa napisanim. Ako bi vratio par komentara unazad, video bi zašto mislim da je Pluton egzaltiran na 15. stepenu Riba. Nemoguće da si to zaboravio pošto si komentarisao na taj moj post.

Kao drugo, objasni zašto bi nemušti jezik mogao da bude na tim stepenima Blizanca? I to baš na tim stepenima koje si naveo? Ili ti je opet maca pojela jezik a ti pokazao svoje neznanje? Imam utisak da ti jedva čekaš da ja nešto napišem da bi ti rekao da to nije tačno, ali zar ne primećuješ da to radiš jedino ti, ili misliš da smo svi ostali glupi i ne poznajemo astrologiju, a da si ti jedini koji je zna?

Ti si iz ovog tvog komentara "Nemušti jezik bio mogao da bude i 11° i 23° Blizanaca" pokazao svima da se uopšte ne razumeš u simboliku svakog znaka. Ne kažem ja da ti ništa ne znaš, ali znaš površno i pogrešno. Ako misliš da napreduješ sa svojim znanjem, ne smeš da misliš da niko drugi nije u pravu, pogotovu ne ženska osoba a i mlađa od tebe.
Last Edit: 6 years, 11 months ago by Uranka11.

Re: Pluton - Neptun 6 years, 11 months ago #5987

• vajner
  • Platinum Boarder
Toliko nekulture napisane samo zbog par rečenica u kojima za tako nešto nema nikakvog smisla, govori upravo o samoj osobi i stanju u kome se nalazi. Očigledno nisi uspela da naučiš lekcije iz svog natala u obliku T-kvadrata Sunca iz Vodolije (vladar III polja), Saturna (u III polju) i Urana iz neugodne Škorpije (vladar Sunca) a tu je i T-kvadrat Meseca iz I polja u opoziciji sa Merkurom iz Jarca a zajedno u kvadratima sa Plutonom iz Vage gde se ogleda tvoja "kultura". A tu su i neugodni tranziti Urana sa kojima se treba izboriti.

Nije ti lako ali, ako se baviš astrologijom, ne bi trebalo da ti bude problem.

Re: Pluton - Neptun 6 years, 11 months ago #5988

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
Ja uopšte nisam nekulturna. Nemoj da se vadiš na to i ne dozvoli da to bude tvoj odgvor na skoro svakodnevno provociranje. Mesecima, tj. godinama me provociraš i ja nemam više nameru da ti prećutkujem.

Stojim iza svake moje reči.
Više puta sam te prozvala da objasniš ono što napišeš, ali ti to očigledno ne umeš.

Ovaj forum nije stvoren da bi ti drugima pokazivao kako si ti dobar astrolog, nego da i naučiš druge ljude nečemu pametnom, a to možeš ukoliko objasniš svaku svoju tvrdnju.
Evo i sad dok si objašnjavao moj natal, ne umeš da objasniš, prostim narodnim jezikom, šta je to što vidiš u aspektima moje natalne karte.

Ne možeš ovde nešto da napišeš, a da ne napišeš objašnjenje za to.

Nekoliko puta sam ti skrenula pažnju na to, ali ti očigledno ne želiš da poradiš na sebi.

Evo, još jednom te pozivam, da svima ovde objasniš ovo što si napisao:

"Nemušti jezik bio mogao da bude i 11° i 23° Blizanaca". Zašto tako misliš?

I na kraju, ne bi bilo loše da mi ostaviš svoju mail adresu, da ti napišem šta mislim o tome kakav si čovek, da ne budem nekulturna na ovom forumu.
Last Edit: 6 years, 11 months ago by Uranka11.

Re: Pluton - Neptun 6 years, 11 months ago #5989

• vajner
  • Platinum Boarder
Ako "spustiš malo loptu" i "smanjiš tenziju" možda bi mogli kulturnije i civilizovanije da razgovaramo, potrebno je samo malo dobre volje i uviđavnosti da postoje i drugačija mišljenja koja ne moramo prihvatati ali obavezno uvažavati, pri čemu reči treba da budu u kontekstu dobrog ukusa.

Svakako da 13° i 23° Blizanaca nisu nemušti jezik već 12° i 24° istog znaka jer znak Blizanaca simbolizuje jezik a 12° i 24° su analogija znaka Riba koji simbolizuje ćutanje i nemušto. To je očigledno. Hteo sam da vidim koliko kontrolišeš situaciju kada si iznervirana i da li možeš da primetiš "grešku".

Ako je ovaj forum na višem nivou poznavanja astrologije (više puta je to naglašavano) mnogo toga napisanog ne bi trebalo tumačiti eksplicitno jer se podrazumeva da je to uglavom svima jasno, pogotovo tebi jer pretenduješ da budeš astrolog. Kažem, pretenduješ, jer bi trebalo odavno da ti bude jasno ono što je u tvom natalu očigledno a da ti ja objašnjavam na ovom forumu i ovoj temi nije nikako uputno jer su pravila foruma takva da to ne dozvoljavaju, mada sam, istini za volju par puta bio na ivici da ih prekršim.

I na kraju, ne bi bilo loše da mi ostaviš svoju mail adresu, da ti napišem šta mislim o tome kakav si čovek, da ne budem nekulturna na ovom forumu.

Ova rečenica te upravo definiše onakvom kakva si u svom natalu. Ako si na ovom forumu "kulturna" kakva li si tek kada si "nekulturna"!!!

Prekidam ovu "kulturnu" komunikaciju sa tobom jer ne želim da zloupotrebljavam ovaj forum mimo njegove tematike i pravila.

Re: Pluton - Neptun 6 years, 11 months ago #5990

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
Vajneru, ne možeš ti da pretpostavljaš da li neko zna ili ne zna šta si ti hteo reći, pa zato ne pojednostavljuješ ono što vidiš.
Ispade da smo svi mi ostali glupi, računajući i Nikolu, što pojednostavljujemo i pišemo jezikom koji svi razumeju, a da si ti jedini pametan. Samim tim, sve što si ti napisao, pada u vodu, jer očigledno nemaš boljih argumenta.

Što se tiče da sam ja nekulturna, možda i jesam, jer sa tobom ne može da se razgovara drugačije, ali ti si definitivno bezobrazni provokator.

Evo tebi moja mail, adresa, pa se javi ako hoćeš da se uveriš koliko sam nekulturna - This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Ili ne smeš?!

Re: Pluton - Neptun 6 years, 9 months ago #6170

• Nenika
  • Fresh Boarder
Opsta anestezija u toku hirurske intervencije je ona u kojoj se spava i sanja ( doktori negiraju sanjanje, ja mogu da potvrdim da sam imala snove). Pa bi verovatno ovo vazilo za hirurske intervencije (Pluton) sa opstom anestezijom, kod koje se iskljucuje svest ( Neptun}..

Re: Pluton - Neptun 6 years, 9 months ago #6174

• Milicaba
  • Junior Boarder
Pluton je definitivno egzaltiran u znaku Riba. I definitivno izuzetno jak uticaj ima bas tu u svakom simbolu toga znaka... sto se stepena tice, ponavljam da je 12ti I 24ti stepen od izuzetnog znacaja za takozvane psychic vizije I predskazanja. Predpostavljam da mozda necete verovati, ali ceo moj zivot "vidim" kroz snove, intuitivno, a u zadnjih nekoliko godina od kad praktikujem ponekad I meditaciju jos vise. Alternated state of mind, kako to ovde lepo kazu je kod mene glavni put u poruke koje su definitivno neverovatno precizne. Pa ipak nikad nisam htela da kazem da je to nesto posebno, nikad nisam prihvatala to "Psychic" I pored redovnog komuniciranja sa onostranim koje ceo svoj zivot I te kako imam. U jednoj od zadnjih vizija, a bilo ih je nebrojeno, receno mi je da je energija Plutona u 12tom polju (Ribe san - Lav 24ti stepen) u trigonu sa Marsom na Galaktickom Centru 25,58 Strelca, kao Radio, to je veza I vibracije su toliko frekventne da Sprit moze da komunicira lako I salje poruke I simbole bez mnogo problema, i zato ih vidim , cujem i komuniciram sa njima ceo moj zivot. Zatim I Mesec u 12tom isto tako tome pomaze. Verujte da su u poruci govorili lepo (doduse na engleskom jeziku), da se kod ljudi koji mogu da dobiju poruke od Mastersa I Spirita, na desnoj strani mozga nalazi triangle, veoma specijalne narandzaste boje I vibracija je takva da se ti ljudi mogu svrstati u psychic people, dok kod onih koji su vise mediums isto tako desna strana lobanje (mozga) vibrira ali je frekvencija plavicaste boje I to je ta konekcija sa onima koji su, sto ovde kazu, passed away, ili u spritu. Ne zelim da vas opeterecujem, niti ista da dokazujem, ali povodom Plutona I njegove egzaltacije I najvece snage koju ova misticna energija salje definitivno je sazvezdje Riba i te kako od znacaja i ono je to koje podrzava snagu, efekte i pojacani uticaj Plutona. I na kraju malo i sale: dodjem pre deset dana u kancelariju i kazem kolegama da prodaju nasu kompaniju. Da cemo cuti objavu kad neko od sefova donese ujutru rano neke kolace. Normalno, niko nije imao pojma o bilo kakvoj prodaji Kompanije koja je uspesna evo vec 11 godina, tako da su me svi ono belo gledali. Posle tri dana, dolazi ujutru director i prvi put posle pet godina, donosi box sa nekim cookie (kolaci). Cim sam to videla znala sam; objava stize uskoro. Posle samo pola sata dolazi prvi put, isto tako, vlasnik kompanije i oni su iza zatvorenih vrata. Moj director posle nekog vremena izlazi i poziva nas u board room (saopstenje), ali pre nego sto je ista saopstio, pita me pred svih 15 kolega sta predosecam (zna od pre za predvidjanja) he, he, he... naravno u detalje sam mu rekla pred svima sta se desava i sta ce biti, cak i vremenski dijapazon... bio je stvarno simpatican onako crven i zapanjen, (covak je teski katolik i nije nikad nista verovao, osim sto mu Crkva naredi da veruje, sad smo ga promenili , ha, ha, ha), jer naravno niko nije znao u celoj kompaniji,stroga tajna je bila i samo su Vlasnici direktno bili ukljuceni u proces... termini i vreme koje sam rekla,sve je bilo totalno tacno, ali najbolje od svega sto niko od kolega nije bio zapanjen... znali su unapred i vec poceli ljudi da pripremaju svoju odstupnicu i strategiju. Zato sam im i rekla, jer pre, nekad davno, nisam govorila, mnogo puta nisam rekla i kasnije sam se uvek pokajala grdno. Ne zaboravite, da je ovo zapad, i bilo kakvo uzbunjivanje radnika moze da vas kosta posla, ali ne, nisam ni trepnula i sve je u redu, i bice jer vec znam da ce meni Nova Kompanija ponuditi posao, a zavrsni process ce se desiti krajem Aprila meseca 2014... a da li cu prihvatiti to je sad na meni, jer sve vise hvala BOGU moj hobi postaje moj zivot, a to su readings i Astrologija... Eto energija Plutona i krcato 11to polje pobedise i education i profesiju, vratih se Astrologiji u koju sam ulozila ljubav, godine studiranja i srce,a i znanje steceno iz predhodnog zivota.
Galactic Center conjunction Mars, trine Pluto 24*,
12 house.
The following user(s) said Thank You: panić, indii

Re: Pluton - Neptun 6 years, 9 months ago #6175

• logos
  • Expert Boarder
"...ali ceo moj zivot "vidim" kroz snove, intuitivno, a u zadnjih nekoliko godina od kad praktikujem ponekad I meditaciju jos vise."

Pluton je vladar 3. kuće (komunikacija) u 12. kući (snovi) na 24. stepenu (snovi) u sekstilu sa Neptunom (snovi) na fiksnim zvezdama Arcturusu i Spici (bićeš poznata po snovima i intuiciji), Mesec (psiha, intuicija, popularnost) u 12. kući (snovi), Mars suvladar 3. kuće u 4. kući (dom) u znaku Strelca (inostranstvo) u trigonu sa Plutonom i sekstilu sa Neptunom. Ovo uglavnom objašnjava da ćeš živeti u inostrantvu i tamo biti poznata po snovima, vizijama i intuiciji u njima. Tranzitni Mars u 12. kući to aktuelizuje a tranzitni Neptun kroz 6. kuću (posao) i znaka Riba opominje na gubitak posla.

Re: Pluton - Neptun 6 years, 9 months ago #6178

• Milicaba
  • Junior Boarder
Bravo Logos tacno tako, samo sto nema seme da izgubim posao, jer to mi se nikad nije desilo za ovih 15 godina niti hoce, mogu samo da odlucim da ja to sama prekinem, ali naravno ovde na zapadu dobijemo i te kakvu kompenzaciju posle toliko godina i zvanicno otvorim svoj lepi biznis moj Astrology Cafe. Videcemo, doci ce porukica kad joj bude bilo vreme... samo bez panike i sa verom u BOGA, UNIVERSE, Masters and Sprits.
12 house.

Re: Pluton - Neptun 6 years, 9 months ago #6180

• logos
  • Expert Boarder
11. kuća ti daje potencijal da otvoriš neko udruženje ili klub jer se u njoj nalaze vladari 6. kuće (posao) i 10. kuće (status, karijera) koji je ujedno i vladar Asc. Povoljno vreme je posle aprila 2014. kada tranzitni Jupiter bude na svom natalu u 11. kući. Vladar 2. kuće (novac) u 1. kući a natalni Neptun u 2. mogu ukazivati na novac zarađen ilegalno pa to može biti i sada kada je tranzitni Neptun u 6. kući. Ideja da to bude nešto u vezi astrologije je dobra jer je Uran vladar 6. kuće u 11. a njegov 24. stepen i uopšte naglašenost 12. polja da bi to moglo biti nešto u simbolici navedenoj u prošlom postu. Ovog leta je tranzitni Saturn, vladar 5. kuće (hobi, aktivnost koja se voli) i suvladar 6., prelazio preko svoje natalne pozicije i sada je period da se materijalizuju zaključci na osnovu iskustva i intuicije.

Re: Pluton - Neptun 6 years, 9 months ago #6181

• Nikola
  • Administrator
Sorry, na ovom sajtu se ne tumače privatni horoskopi članova, članovima....razmenite mejlove, pa to radite privatno.

Re: Pluton - Neptun 6 years, 9 months ago #6182

• Milicaba
  • Junior Boarder
Jos jednom hvala od srca Logos, svaka ti cast, bas tako ce i biti, Nikola hvala i vama trudicemo se da postujemo pravila saita koji jednostavno obozavam ...
12 house.

Re: Pluton - Neptun 6 years, 9 months ago #6189

• Cimet
  • Fresh Boarder
Jako mi se svidja teorija o egzaltaciji Plutona u Ribama.
Jeste da postoji citav niz teorija o mestu Plutonove egzaltacije, pocevsi od Lava, preko Ovna, Device, Blizanaca, cak I Vodlije; ali nekako, racionalno I intuitivno teorija o egaltaciji u Ribama zvuci mi naj bolje do sada.

Otkrice Plutona objavljeno je 13 Marta 1930 (Suncem na 21-22 Riba….mada je process detekcije I verifikacije tekao je u vise observatorija godinama, na kraju sve sakupljene informacije bile su povezane I objavljene 13 Marta 1930).

Cak I mitoloski, Pluton, Neptun I Jupiter su povezani, oni su 3 brata, 3 Saturnova sina, koji su podelili uticajne sfere sveta bacajuci kocke (Neptun)…Jupiter je dobio zemlju, Neptun mora I okeane a Pluton podzemni svet.
U Grckoj mitologiji Pluton se zove Had (znacenje imena je Nevidljivi ili Skriveni- opet Neptunovsko ime)
Za Plutona se kaze da je kanal ka senci licnosti (senka- Neptun, analogija 12 polja- Ribe).
Takodje se kaze da vlada tamnom stranom psihe (I tama I psiha- Neptun).
Pluton vlada genitalijam, ali Neptun vlada hormonima….te I tu rade zajedno.
Gde god da je Pluton, tu je ne evoluirana I ne osvescena opsesija, znaci nesto sto treba izvuci iz senke, iz nesvesti I nesvesnog, znaci otrgnuti od Neptuna I fanaticnom Plutonskom snagom volje, osvestiti I reintegrisati.

Mnoge vladine organizacije (poput bolnica, zatvora, I slicnih hijerhijskih delova iste) podpadaju pod simboliku 12 kuce- Riba, da li su zvog toga borba za vlast I korupcija (Pluton) tako organski utkane u taj svet?

Posle seksa (Pluton), neke zene (Venera) placu (Neptun).
Posle seksa(Pluton), mnogi odmah zaspe (Neptun).
Tokom seksa (Pluton) neki ljudi uzivaju u gusenju/davljenju (Neptun) kao sredstvom za postizanje seksulne gratifikacije. Nekada se ovo zavrsava nenamernom greskom (greska- Neptun) slucajno usmrcujuci partnera ili u slucajevima auto erotike, samoga sebe (smrt-Pluton).
Ljudi se lakse odlucuju za seks (Pluton), cak I sa nepoznatima (Neptun) kada popiju vise alkohola ili komzumiraju neku drugu opojnu “supstancu” (Neptun).
Nakon amputacije (Pluton), pacijenti osecaju fantomske (Neptun) amputirane udove.
Radijacija iz Fukusime (atomska centrala- Pluton) se neocekivano vodom (okean- Neptun) I ribama (ribe- Neptun) prenela dalje nego sto je bilo ko to ocekivao, cak do obala Amerike.
Za bolesti poput Raka (Pluton) su u osnovi jos uvek ne zna sta ih I kako izaziva; ima raznih teorija, ukljucujuci teoriju virusa (Neptun- virusi I nepoznato).
Sida (Pluton)- je nepoznatog prorekla (Neptun), postoje mnoge kontradiktorne teorije, ukljucujuci teorije medicinske zavere (Neptun).
Tokom nekog astroloskog web seminara ovoga vikenda, cula sam teoriju (baziranu na empiriji) da u individualnim horoskopima Pluton I Neptun uvek funkcionisu zajedno kao “sistem”. Mada je to u biti to razlicit koncept, meni je potvrdio ideju o egzaltaciji Plutona u Ribama.
The following user(s) said Thank You: Nikola, Uranka11, indii

Re: Pluton - Neptun 6 years, 9 months ago #6190

• Cimet
  • Fresh Boarder
Ajde, jos malo...

Puno diktatora (Pluton), su ludi (ludilo- Neptun)… Hitler, Staljin, itd.
Berza (I krupan kapital su Pluton)…fluktuacije berze se desavaju najcesce bazirano na “ogovaranju/glasinama” (Neptun), I berzu cesto porede sa kockom (Neptun). Takodje, novije berzanske metode kao derivati, shortening itd, su sve Neptunovske prirode.
Pluton vlada Orlom, Zmijom I Skorpijonom, tri znacajna simbola spititualno okultne (Neptun) transformacije (Pluton).
Fanatizam (Pluton) je naj cesce izasvan religioznim ili spiritualnim fanatizmon (Neptun).
Kundalini (Pluton) se budi kroz Jogu (Neptun).
The following user(s) said Thank You: indii
Time to create page: 0.31 seconds