Welcome, Guest
Username Password: Remember me
pravila diskusije
opis ili pracvila diskusije

TOPIC: Pluton - Neptun

Re: Pluton - Neptun 8 years, 5 months ago #2030

• Nikola
  • Administrator
Uranka, kako vreme odmiče, sve sam ubeđeniji da si ti potpuno u pravu...da je Pluton egzaltiran u znaku Riba.

Stvarno, svaka ti čast na tom otkriću. Moj duboki naklon...

Re: Pluton - Neptun 8 years, 5 months ago #2031

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
Hvala, lepo je to čuti od astrologa kakav si ti.. .Ipak, mislim da je tvoja teorija o stepenima mnogo značajnije otkriće...

Što se tiče Plutona, prvo se pojavila jedna nelogičnost, pa druga, pa treća...I posle dužeg vremena, dokazi su se skupili i naterali me da dublje analiziram Plutona...Onda sam shvatila da ne postoji ni jedna stavka koju opisuje Pluton a da nije vezana i za znak Riba...I tako pokrenuh temu....

Hvala još jednom...
The following user(s) said Thank You: zlatkoOS

Re: Pluton - Neptun 7 years, 4 months ago #5528

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
Zanimljiva vest iz današnjeg Kurira:

MISTERIJA: Arheolozi otkrili vrata pakla

Među brojnim ruševinama arheolozi su pronašli pećinu s jonskim stubovima na kojima su bile ispisane posvete bogu podzemlja, Plutonu i boginji podzemlja Kori (Perzefoni)

Hram sa ulazom u podzemlje
Arheolozi tvrde da su otkrili 'vrata pakla', prolaz koji prema grčkoj i rimskoj mitologiji vodi prema podzemlju, te da se nalazi podudaraju s istorijskim opisima.

Mesto se navodno nalazi u drevnom Hierapolisu, koji se sada zove Pamukkale, a nalazi se u jugozapadnoj Turskoj. Mali hram sa stepenicama koje vode u podrum ispunjen je smrtonosnim plinovima.

- Svaka životinja koja je ušla unutra naglo je umrla. Bacio sam tamo vrapca, a on je odmah pao na tlo - opisao je davno pre to tajnovito mesto grčki geograf Strabon.

Tim vođen italijanskim arheologom Frančeskom D'Andriom na konfereniji u Istanbulu objavio je kako veruje da su vrata pakla otkrili zbog termalnih izvora.

Među brojnim ruševinama arheolozi su pronašli pećinu s jonskim stubovima na kojima su bile ispisane posvete bogu podzemlja, Plutonu i boginji podzemlja Kori (Perzefoni).

- Smrt smo videli na licu mesta. Nekoliko ptica umrlo je od pare ugljen dioksida čim se približilo otvoru - kazao je D'Andria.

Inače, Frančesko D'Andria je arheolog koji je 2011. godine tvrdio kako je u Hierapolisu pronašao grob sv. Filipa, jednog od 12 apostola. Vreli izvori u sadašnjem Pamukaleu su korišćeni kao lečilište još od 2. veka pre Hrista...

Ova vest može da potvrdi moju teoriju o egzaltaciji Plutona u znaku Riba...Naime, danas, kada se pojavila ova vest, Merkur koji predstavlja vrata se nalazi u Ribama, na 15 stepenu, možda baš na mestu egzaltacije Plutona.
The following user(s) said Thank You: indii

Re: Pluton - Neptun 7 years, 4 months ago #5529

• vajner
  • Platinum Boarder
MISTERIJA: Arheolozi otkrili vrata pakla

Misterija je u simbolici Neptuna i znaka Riba, vrata su u simbolici Merkura i znaka Blizanaca a pakao je u simbolici Plutona i znaka Škorpije. Dakle, piše se (Merkur) o misteriji (Merkur u Ribama - novine pišu o misteriji i još je na 15° - Blizanci i u konjunkciji sa Neptunom - misterija). To što se pominju vrata (Merkur, Blizanci) i pakao (Pluton) može da se tumači da je Pluton egzaltiran u znaku Blizanaca kao što to neki zagovaraju i u vezi toga bih predložio da se pročita članak Nenada Pavlovskog na starom sajtu Astrolgija u Srbiji www.astrologyinserbia.com/s/thebest/pavlovski_7.htm gde on to vrlo razložno i interesantno objašnjava. Moje mišljenje o tome je nešto drugačije ali mi ne smeta da ga navedem kao tekst vredan pažnje. Pozdrav Nenadu.
Last Edit: 7 years, 4 months ago by vajner.
The following user(s) said Thank You: indii

Re: Pluton - Neptun 7 years, 4 months ago #5530

• indii
  • Junior Boarder
Jako je zanimljivo ovo što pišete.
Sad ćete misliti da sam prolupala, mislila sam i ja da jesam,
ali naočigled mi je nestala stvar iz kupaonice koju koristim svakodnevno
koja stoji na istom mjestu godinama takoreći (nije ukradena)
tranzitini Merkur u Ribama u 4. polju, gdje mi je Mjesec . . .
upravo JUČER

Mjesec je bio u konjunkciji s Plutonom u Jarcu - nešto staro ...

Objasnili su mi neki koji se kuže u te stvari da se loše bori - na taj način
pa stvari nestaju ... (taj netko ne zna astrologiju!)
obzirom da imam JAKU DUHOVNU ZAŠTITU to nešto me želi pokolebati ...
da sumnjam ...

Da mi je netko nešto učinio loše u prošlosti, "blokirao me" takoreći
na nekom životnom polju (crna magija?)
no što sam svjesnija i duhovno naprednija da će se to događati ...

Nisam se s tim baš susretala, niti se zamarala,
ne želim u to vjerovati,
ali svašta sam osjetila zadnjih par godina da se događa,
a ovo je treća stvar koja mi je doslovno - nestala.

Intresantno je da sam jučer to pričala jednom liku,
koji mi je rekao da se i njemu to događalo prije par godina
(inače je Škorpion) i toj djevojci (ona je Riba)

Frajeru je u roku 5 minuta,
dok je bio SAM U KUĆI nestao alat sa stola ..
tek što je otišao u kuhinju .....
nešto je radio i kad se vratio - nema ...
"nešto" je željelo da prestane s poslom,da prekine to što radi!

Inače, ima zlatne ruke, a uopće nema sreće.
Ima užasno tragičnu sudbinu ...

Ribe-Neptun --- nestajanje -- s Plutonom .. hm . . . duhovi?
Pluton mi inače vlada 12. poljem - kupaonica ....
Pa sam se, eto, zapitala pročitavši ovo . . .
da li mračne sile iz prošlosti još uvijek djeluju?
Last Edit: 7 years, 4 months ago by indii.

Re: Pluton - Neptun 7 years, 4 months ago #5531

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
Koliko sam ja shvatila Nenad je pre par godina takodje objavio ovaj tekst na istom sajtom na kojem sam i ja iznela svoja zapažanja vezana za egzaltaciju Plutona u znaku Riba. Pošto su moja zapažanja svežijeg datuma, a uz to sam dobila slaganje i pohvale od Nikole Stojanovića, logično je da je moja teorija, o egzaltaciji Plutona u Ribama, tačna.

Nenadova teorija nema dovoljno činjenica, ni dokaza da je Pluton egzaltiran u znaku Blizanaca. Uostalom, primer koji on navodi, vezan za Sigmunda Frojda, opet nam ukazuje da je Pluton egzaltiran u znaku Riba! Sigmund Frojd izučava seks (Pluton) u sklopu psihologije (Neptun) i snova (Neptun)! Kakve to ima veze sa Blizancima?
Umesto da idemo napred sa našim izučavanjima astrologije, mi se stalno vraćamo unazad i komentarišemo nešto što smo već nekoliko puta opovrgli i demantovali.
Last Edit: 7 years, 4 months ago by Uranka11.
The following user(s) said Thank You: Nikola

Re: Pluton - Neptun 7 years, 4 months ago #5532

• Denebola
  • Expert Boarder
A ja bas pre par dana razmisljam na kom stepenu Riba bi mogao biti egzaltiran Pluton... Kao da sam prizvao temu Pa hajde da otkrijemo stepen egzaltacije Plutona I meni deluje mnogo logicnije da je egzaltiran u Ribama, nego u Blizancima, tako da ne bih to dovodio u pitanje.. E sad, stepen ... Malo tezi zadatak .. Ja iskreno nemam ideju na kom stepenu bi mogao da bude, pa bi trebalo prouciti tranzite kroz znak Riba kada su bila neka ,,Plutonovska'' desavanja, ili u natalu ljudi koji imaju neku od planeta u znaku Riba, a svojim delovanjem su izrazili najvecu energiju Plutona .. Uranka, kako si ti dosla do 15* Riba??

Re: Pluton - Neptun 7 years, 4 months ago #5533

• Snezana60
Deponije otpada-pluton se uglavnom nalaze na periferiji-ribe.

Re: Pluton - Neptun 7 years, 4 months ago #5534

• vajner
  • Platinum Boarder
"Inače, Pluton je u znaku Riba poslednji put bio od 1798. do 1823. godine. Mnogi od vas znaju da je to bio period romantizma, početka socijalizma (Fridrih Engels), čuvenog Napoleonovog kodeksa (sloboda na odabir načina života i sreću), borbe za nezavisnost Meksika, prvih eksperimenata sa hipnozom (Franc Mesmer), otkrića parobroda (Robert Fulton) i saosećajnih, milosrdnih, maštovitih i požrtvovanih ljudi. Može se reći da je to bio i period prosvetljenja."

"Pluton u Blizancima

Adolf Hitler – Pluton u Blizancima konjukcija Neptun u 8 polju. Počinio je najmasovniji pokolj IKADA. Pluton – smrt, mržnja, mučenje - je tu bio najjači. Širio je mržnju putem reči.

Salvador Dali – Blizanci – ruke, Pluton – harizma, a sve u 11. polju nešto novo sasvim orginalno, neviđeno do tada.

Luy XIV – Pluton vladar 1. polja (on sam) u 8. polju – smrt - u Blizancima. Izdaje se za nekog ko to nije; priče o njegovom bratu blizancu pričaju se i danas. Masovna obmana. Neptun na Asc. Koliko je velika ta obmana? Najveća, jer je i Pluton egzaltiran, najveći ovde. Ovo dokazuje i da je bio patološki ubica i da je slao vojsku gdje god je stigao, izgladnjivao narod i bio veliki sadista.

Isaac Newton – Pluton u Blizancima uvek donosi brze misli a u sextilu sa Saturnom u Ribama mu je donio veliko otkriće na polju matematike i fizike. Saturn - matematika.

Josef Menegele – jeli iko čuo za osobu koja je toliko strastveno volela ubijati više od njega? 5. polje ono što volimo u Škorpionu – Pluton u 12 polju. Voli ubijati, mučiti i iživljavati se. Često razmišlja o tome (Blizanci).

Agatha Christie – Pluton u Blizancima u 10. polju. Ogromnu slavu stiče svojim pisanjem (Blizanci) o zločinu (Pluton). No, da bi to i mogla napisati morala je i sama imati prodoran um, opet egzaltacija Plutona. Da li iko zna poznatijeg pisca kriminalnih romana od nje?"

Re: Pluton - Neptun 7 years, 4 months ago #5535

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
Uranka, kako si ti dosla do 15* Riba??

Juče, kad je objavljena ova vest o vratima pakla, Merkur je bio na 15. stepenu Riba, pa sam pomislila da tu može biti stepen egzaltacije Plutona.

Naravno, taj stepen treba proveriti sa još primera..

Re: Pluton - Neptun 7 years, 4 months ago #5544

• vajner
  • Platinum Boarder
"15° Riba - Ovaj stepen je povezan sa okultizmom, osećajnošću i poezijom. Daje ljubav prema porodici. Fiksna zvezda Ahernar donosi ovde uspeh u pravu, filozofiji ili religiji kao i duga putovanja. Ona uvek daje jedan visi duh. Edgar Alan Po je ovde imao JU a Sefarijal ME."

Ovako je legendarni Mile Dupor pisao u svojoj čuvenoj knjizi "Ne vjerujte, provjerite".

Re: Pluton - Neptun 7 years, 4 months ago #5545

• Nikola
  • Administrator
Sutrašnji dan, Petak, može biti opasan za izbijanje nekog rata...dve planete su na jako lošem 18.stepenu...Merkur u znaku Riba...i Mars u Ovnu.

Takođe, Sunce će biti na 15.stepenu Ovna...takođe loš stepen (atentati, loš za saobraćaj, komunikaciju)...

Mesec je u Vodoliji (rakete, bombardovanje), a Pluton (da ne objašnjavam) je na 11. stepenu..stepen Vodolije (rakete, bonbe)...Uran na 8.stepenu, stepen Škorpijona...brrr

A Jupiter vladar podznaka Amerike , ulazi u njihovo 7.polje, polje rata...

Videćemo...

Re: Pluton - Neptun 7 years, 4 months ago #5564

petak je prosao, ali kao zatisije pred buru... previse tiho....

Re: Pluton - Neptun 7 years, 3 months ago #5663

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
Još jedan dokaz egzaltacije Plutona u znaku Riba - Škorpijin (Pluton) ubod je otrovan (Ribe)!

Re: Pluton - Neptun 6 years, 11 months ago #5983

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
Podstaknuta članku u novinama o Bosancu koji govori sa zmijama, ponovo sam počela da razmišljam o stepenu egzaltacije Plutona. Zbog toga smatram da je egzaltacija Plutona (zmije) na 15. stepenu (stepen Blizanaca - govoriti, pričati).

Da opet ne bi bilo zabune i da opet neko ne pomisli da je Pluton egzaltiran u znaku Blizanaca, skrenuću pažnju da se ovaj retki talenat naziva - NEMUŠTIM JEZIKOM!
Nem, nemogućnost govora - znak Riba!

To je još jedan dokaz da je Pluton egzaltiran u znaku Riba, ali da je njegova egzaltacija sigurno na stepenu Blizanaca. Po mom mišljenju u pitanju je 15. stepen.
Time to create page: 0.23 seconds