Welcome, Guest
Username Password: Remember me
pravila diskusije
opis ili pracvila diskusije

TOPIC: Pluton - Neptun

Pluton - Neptun 8 years, 6 months ago #1731

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
Razmišljam o uskoj povezanosti Plutona i Neptuna, pa se pitam da li je ovo naše znanje koje trenutno posedujemo konačno ili ipak možemo naučiti još mnogo toga...

Za početak hoću da sa vama podelim svoja zapažanja o Plutonu i Neptunu jer su po mom mišljenju ove dve planete usko povezane, a evo i konkretnih primera:

- Iz bušotina (Pluton) se vadi nafta (Neptun)
- Muslimanske zemlje (Pluton) imaju najviše nafte (Neptun)
- Mafija (Pluton) je tajna organizacija (Neptun)
- Sekte (Pluton) su tajne, često verske organizacije (Neptun)
- Čuli ste za izraz - Moćnici (Pluton) vladaju iz senke (Neptun)
- Operacije (Pluton) se vrše u bolnici (Neptun)
- Porođaji (Pluton) se vrše u bolnici (Neptun)
- Kada neko počini ubistvo (Pluton), on to pokuša da sakrije (Neptun) ili ako ne uspe, završi u zatvoru (Neptun)
- Kada neko ukrade (Pluton) on neće o tome pričati na sav glas nego će to kriti (Neptun)
- Kada neko je neko ljubomoran (Pluton) to je zato što misli da ga druga osoba vara (Neptun)
-Česta su silovanja (Pluton) u zatvorima (Neptun)
-Česta su ubistva (Pluton) u logorima (Neptun)
- Kada je sex u pitanju(Pluton) sigurno ne želite da imate publiku u toku tog čina, već je to intiman trenutak o kojem, uglavnom, ne želite da pričate sa drugim ljudima (Neptun)
- Duhovi (Pluton) su nevidljivi
- Magija (Pluton) se obavlja u tajnosti (Neptun) ili u nju ne verujete (Neptun)
- Cigani - Romi (Pluton) su lutalice (Neptun)
- Wc (Pluton) je postavljen u kupatilu (Neptun)

I na kraju, negde sam pročitala kako je neko gledao film o Đavolu (Pluton) i kako je đavo rekao (u filmu) da je njegova najveća snaga da ljudi misle da je on ne postoji (Neptun).

Ovo nabrajanje završavam sa podatkom da je Đavo (Pluton) pali anđeo (Neptun).

I sad...Kako da povežemo Plutona sa Neptunom? Kako Pluton može biti egzalitran u znaku Riba, kada je Venera egzalitrana u znaku Riba?!

Da li je svemu ovome posredi veza Neptun egzalitran u Vodoliji, a Vodolija u Škorpiji?!
Ali činjenice su preočigledne, tako da sam sumnjivača u tu teoriju...

Da li je Pluton suvladar Riba ili Neptun Škorpije?
Interesuje me šta vi misli o svemu tome i da li vi imate još sličnih primera vezanih za Pluton i Neptun ?
Last Edit: 8 years, 6 months ago by Uranka11.
The following user(s) said Thank You: Nikola, strelica, panić

Re: Pluton - Neptun 8 years, 6 months ago #1734

• Nikola
  • Administrator
Bravo Uranka, sjajno si postavila temu....isto tako, sjajna tema za razmišljanje...

Kada mozak bude malo odmorniji, uključujem se u diskusiju.
Last Edit: 8 years, 6 months ago by Nikola.

Re: Pluton - Neptun 8 years, 6 months ago #1737

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
Hvala Nikola...Stvarno mislim da ova tema zaslužuje pažnju svih članova foruma....Nadam se da će se i ostali uključiti u diskutiju...
A do tada još primera:

-Islamske zemlje + Meksiko (Pluton) glavni su distributeri droge (Neptun)

-Vampiri (Pluton) pojavljuju se noću (Neptun)

- Čuveno Tursko (Pluton) kupatilo (Neptun)! - uz opasku da širom sveta nije poznato ni mađarsko, ni srpsko, ni rusko, već tursko kupatilo

-Reke (Pluton) se ulivaju u more (Neptun)

Re: Pluton - Neptun 8 years, 6 months ago #1738

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
Sve sam ubeđenija da je Pluton egzalitran u Ribama, kao i Venera...A evo i zašto tako mislim:

Kada imate partnera (Venera) onda imate i seks (Pluton) - Zato su zajedno....
A često se za seks kaže - voditi ljubav....
Uostalom, ne možete se sami seksati...
Last Edit: 8 years, 6 months ago by Uranka11.

Re: Pluton - Neptun 8 years, 6 months ago #1742

• steeeif
Materija je neunistiva ona samo menja oblik.
Dali je pluto rasturanje oblika i pretvaranje u drugi
Venera lep oblik...
Dali je neptun oblik u okviru ogrtaca koji formira materiju

Re: Pluton - Neptun 8 years, 6 months ago #1743

• Joksy
Odlična tema, svaka čast

Najčešći aspekt neptuna i plutona (možda i jedini) je sekstil. Možda je u tome caka. Prate se, dopunjuju i daju sebi međusobnu akciju.

Re: Pluton - Neptun 8 years, 6 months ago #1747

• Nikola
  • Administrator
Bilo bi dobro da se postavi interval godina kada je Pluton zadnji put bio u znaku Riba i videti šta je sve "uradio"...

Re: Pluton - Neptun 8 years, 6 months ago #1748

• Nikola
  • Administrator
A i sex se najčešće dešava u spavaćoj sobi (Ribe, Neptun, 12.polje)...Sex-om se vrlo često bave i religije (Ribe, Neptun)...

Prisutan je i strah (Ribe, Neptun) kod žena posebno (Venera egzaltirana u znaku Riba) da ne dođe do neželjene (Neptun - greškom) trudnoće (Pluton)...i da to ostane tajna, da ne izbije skandal (Neptun) u slučajevima tajnih veza (Ribe, Neptun)...

Tih skandala se najviše boje (Neptun) žene - opet uticaj egzaltirane Venere u znaku Riba.

PS
A Turski Kupatilo nije zbog Plutona (Muslimani) već zato što su Turci Genetski Bik - vladar Venera je egzaltirana u znaku Riba - kupatilo
Last Edit: 8 years, 6 months ago by Nikola.

Re: Pluton - Neptun 8 years, 6 months ago #1749

• Joksy
bio je u ribama od februara 1553 do januara 1579.

Re: Pluton - Neptun 8 years, 6 months ago #1753

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
bio je u ribama od februara 1553 do januara 1579. - bio je još jednom i posle toga ...

Da dopunim:

Pluton je bio u Ribama od februara 818 do novembra 845 godine
od decembra 1063 do februara 1090 godine
od decembra 1308 do februara 1334 godine
od decembra 1553 do januara 1579 godine
od februara 1798 do marta 1823 godine

sledeći put će ući u znak Riba u januaru 2044 godine.

Re: Pluton - Neptun 8 years, 6 months ago #1768

• Uranka11
  • Platinum Boarder
  • Slučajnost ne postoji
Prisutan je i strah (Ribe, Neptun) kod žena posebno (Venera egzaltirana u znaku Riba) da ne dođe do neželjene (Neptun - greškom) trudnoće (Pluton)..

I logično je što su Venera i Pluton zajedno egzalitrane u Ribama jer žene (Venera) su te koje rađaju (Pluton), koje ostaju trudne (Pluton)...

Takođe, setite se koliko je filmova u kojima se Nečastivi (Pluton)pojavljuje u obliku žene (Venera).

Još dokaza da je Pluton egzalitaran u znaku Riba je da mrtve (Pluton) možemo da vidimo na fotografijama (Neptun) i na video snimcima (Jupiter je suvladar Riba).

Potom, dokaz su i priče i filmovi o otmicama (Pluton) vanzemljaca (Neptun).

Tema je malo morbidna, ali jednostavno, moram da iznesem sve činjenice i time potvrdim teoriju...

Re: Pluton - Neptun 8 years, 5 months ago #1954

• jelenakcc
stvarno me plasis ja sad u solaru imam konjukciju pluton (solarni) sa neptun I Jupiterom natal onda povratak Saturna u konjukciji sa plutonom ( natalnim ) u 1 kuci na asc .Posto Sam ovan skorpija a u prvoj imam pluton,saturn ,mars.

Re: Pluton - Neptun 8 years, 5 months ago #1956

• Nikola
  • Administrator
Pluton egzaltiran u znaku Riba - Kada se ide na operaciju (Pluton) redovno se dobija Anestezija - Neptun
The following user(s) said Thank You: strelica

Re: Pluton - Neptun 8 years, 5 months ago #1977

• vajner
  • Platinum Boarder
Nikola wrote:
Bilo bi dobro da se postavi interval godina kada je Pluton zadnji put bio u znaku Riba i videti šta je sve "uradio"...

Pluton je najsporije i najudaljenije nebesko telo relevantno za modernu astrologiju, smešteno u Kuiperovom pojasu, na najtamnijem mestu ruba našeg sunčevog sistema. Otkriven je 1930. i do 2006. je smatran devetom planetom kada je Međunarodna astronomska unija to osporila proglasivši ga za patuljastu planetu. Oko njega kruže četiri prirodna satelita od kojih je najpoznatiji Chiron koji je otktiven 1978. i predstavlja najveći satelit u odnosu na matičnu planetu.

Zodijak obiđe za 248 godina a u svakom znaku ostaje između 12 i 32 godine a interesantno je da u svom sedištu, u znaku Škorpije, boravi 12 a u znaku svog egzila, u Biku, 32 godine. Zbog sporog kretanja je prava generacijska planeta čiji se uticaj ne oseća odmah. Predstavlja stradanje i regeneraciju i smarta se da upravlja najdubljim slojevima naše posvesti. Simbolizuje neminovnost i skoro da se u svakom znaku ispoljava bez ograničenja. Upravlja donjim svetom i svime što je skriveno od pogleda. Predstavlja generisanje, regenerisanje i degenerisanje. Što pre shvatimo i prihvatimo njegovu neminovnost pre ćemo prevazići složenu situaciju u kojoj se nalazimo i to sami i bez pomoći grugih.

Inače, Pluton je u znaku Riba poslednji put bio od 1798. do 1823. godine. Mnogi od vas znaju da je to bio period romantizma, početka socijalizma (Fridrih Engels), čuvenog Napoleonovog kodeksa (sloboda na odabir načina života i sreću), borbe za nezavisnost Meksika, prvih eksperimenata sa hipnozom (Franc Mesmer), otkrića parobroda (Robert Fulton) i saosećajnih, milosrdnih, maštovitih i požrtvovanih ljudi. Može se reći da je to bio i period prosvetljenja.

Re: Pluton - Neptun 8 years, 5 months ago #2029

• Hajkula
  • Gold Boarder
Ali, periodično je najudaljeniji Neptun, zbog izduženosti Plutonove putanje.
Time to create page: 0.37 seconds